Čupec

Čupec je nejvyšší hora Jihomoravského kraje, impozantní cíl pro milovníky turistiky a přírody. I přesto, že má výšku 817 metrů nad mořem a je nejvyšší horou oblasti, nejvyšší bod kraje se paradoxně nachází na úbočí nedalekého kopce Durda, s výškou 836 metrů. Tato oblast je součástí jednoho z nejkrásnějších pohoří naší republiky, známého jako Bílé Karpaty.

Reklama

Lokalita a přístup

Čupec se nachází v okrese Hodonín, v malebném Jihomoravském kraji. Díky dobře značeným turistickým trasám je ideální pro pěší turisty i rodiny s dětmi, kteří chtějí objevovat přírodní krásy tohoto regionu. Nejbližší větší města, ze kterých je možné Čupec navštívit, jsou Hodonín a Veselí nad Moravou, kde je dobré dopravní spojení.

Turistické zajímavosti

Bílé Karpaty, jejichž je Čupec součástí, jsou proslulé svou biodiverzitou a pestrou krajinou. Procházejí tudy turistické trasy, které návštěvníky zavedou přes květnaté louky, husté lesy a malebné vesnice. Na podzim je krajina zahalena do sytých barev, což poskytuje úchvatné výhledy a příležitosti k fotografování.

Fauna a flóra

Jedním z důvodů návštěvy Čupce a jeho okolí je místní fauna a flóra. Nachází se zde četné chráněné druhy rostlin a živočichů, což činí oblast atraktivní i pro biology a ekology. Kopce jsou pokryty vzácnými druhy orchidejí a dalšími květinami, které v létě rozkvétají do pestrobarevné mozaiky.

Kultura a tradice

Blízké vesnice v Bílých Karpatech žijí bohatým kulturním životem. Návštěvníci mohou zažít tradiční slavnosti, ochutnat místní gastronomii a slyšet místní folklorní hudbu. Oblast je také známá výrobou vína, takže návštěva některé z lokálních vinic je téměř povinností.

Reklama

Nádherné výhledy

Z vrcholu Čupce se otevírají nezapomenutelné panoramatické výhledy, kde za jasného počasí můžete spatřit až do vzdálených částí regionu. Tento vrchol je oblíbeným místem pro milovníky přírodních scenérií, fotografy i turisty hledající klid a odpočinek.

Čupec, jako nejvyšší hora Jihomoravského kraje, nabízí nejen nádherné výhledy a pestrou přírodu, ale i bohaté kulturní zážitky a nesčetné turistické možnosti, které čekají na všechny návštěvníky.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu