Pramen Vltavy

Pramen Vltavy se nachází zhruba 5,5 kilometru od malebné obce Kvilda na Šumavě, nedaleko od hranic s Německem. Tento pramen je považován za symbolický výchozí bod jedné z nejkrásnějších a nejznámějších českých řek. Přístup k prameni je jednoduchý, a to buď po modře značené turistické stezce, nebo po cyklotrase číslo 1041.

Reklama

Historie a význam

Pramen Vltavy je místem, které láká mnohé turisty a milovníky přírody díky své historické a geografické hodnotě. Přestože se jedná o symbolický pramen, skutečných pramenů, odkud Vltava skutečně pramení, je více. Ty však leží v obtížněji dostupném terénu na jihozápadním svahu Černé hory. Symbolický pramen je navíc snadno přístupný a je obklopen krásnou šumavskou přírodou.

Přírodní krásy

Návštěva pramene Vltavy nabízí nejen pohled na historicky významné místo, ale také možnost procházek v nádherném šumavském prostředí. Okolní krajina je typická hustými lesy, rašeliništi a pastvinami, které tvoří ideální útočiště pro různé druhy flóry a fauny. Výška pramene činí 1176 metrů nad mořem, což zajišťuje, že zdejší vzduch je čistý a osvěžující.

Jak se k prameni dostat

Příjezd k prameni je možný jak pěšky, tak na kole. Modrá turistická značka nebo cyklotrasa č. 1041 vás provedou malebnou krajinou, která jistě potěší každého návštěvníka. Cesta není příliš náročná, což ji činí vhodnou i pro rodiny s dětmi či starší návštěvníky.

Další tipy na výlety

Pokud plánujete delší pobyt v oblasti, je zde mnoho dalších atraktivních míst stojících za návštěvu. Například nedaleko obce Kvilda se nachází krásný kostel sv. Štěpána, který je znám svou historickou architekturou. V sousedství se nachází také mnoho dalších turistických tras a cyklostezek, které vás provedou šumavskou krajinou plnou krásných scenérií.

Reklama

Návštěva pramene Vltavy je nejen příležitostí k procházkám v krásné přírodě, ale také cestou do historie jedné z nejvýznamnějších českých řek.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu