ZOO Zlín – Lešná

Zoo Zlín – Lešná, ležící nedaleko města Zlín, se rozkládá v malebném prostředí Zlínského kraje. Tato zoologická zahrada se nachází v nadmořské výšce 302 metrů a je známá svou rozsáhlou sbírkou exotických zvířat z mnoha koutů světa. Příjemně strávené sobotní odpoledne zde slibuje nejen kontakt s přírodou, ale i kulturní zážitek v podobě nádherného zámečku a okrasných zahrad.

Reklama

Historie a architektura

Původní sídlo je známé jako Zámek Lešná, postavený v roce 1894 v novorenesančním stylu. Zámek je umístěn přímo v srdci dnešní zoologické zahrady. Okolí zámku je vyplněno krásně upravenými parky s mnoha exotickými rostlinami, které dodávají celému areálu jedinečnou atmosféru.

Zvířecí obyvatelé

V zoologické zahradě žije přes 200 druhů zvířat, což představuje více než 1 160 jedinců. Klíčovými atrakcemi jsou sloni, žirafy, tygři a lachtani, ale svůj domov zde našli i méně známí zástupci zvířecí říše. Pavilón žiraf, který je jedním z největších v Evropě, návštěvníky ohromí svým rozměrem a architektonickým řešením. V sekci Austrálie zase můžete zažít nevšední blízkost klokanů a dalších zvířat tohoto kontinentu.

Zajímavosti a aktivity pro návštěvníky

Zoo Zlín – Lešná nabízí naučné stezky a vzdělávací programy, které ocení zejména rodiny s dětmi. Mezi nejpopulárnější aktivity patří krmení vybraných zvířat za asistence ošetřovatelů. Pro mladší návštěvníky je zde dětský koutek s různými herními prvky, které zajišťují, že se děti nikdy nenudí.

Návštěvnické služby

V areálu je mnoho možností k občerstvení, od kaváren přes restaurace až po stánky s rychlým občerstvením. Návštěvníkům je k dispozici také suvenýr shop, kde si mohou zakoupit upomínkové předměty na památku na svůj výlet.

Reklama

Zoo Zlín – Lešná je snadno dostupná autem, veřejnou dopravou i na kole. Návštěvníci, kteří přijedou autem, mohou využít velkokapacitní parkoviště, které je bezplatné. Tento krásný kout přírody láká návštěvníky nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, a to díky své bohaté nabídce atrakcí a jedinečné atmosféře.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu