ZOO Olomouc

ZOO Olomouc je velmi oblíbenou destinací nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty z různých koutů světa. Nachází se v nádherném prostředí Nízkého Jeseníku v Olomouckém kraji a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Rozprostírá se na ploše zhruba 42 hektarů a nabízí domov více než 400 druhům zvířat.

Reklama

Bohatství živočišných druhů

Jedním z hlavních lákadel ZOO Olomouc je pestrá paleta živočišných druhů. Naleznete zde jak dobře známé savce, tak i exotická zvířata, která běžně spatřit nemůžete. Mezi největší místní atrakce patří lvi, sloni, žirafy, ale také vzácné druhy jako například bílí tygři. Velkou pozornost si zasluhuje i pavilon opic, kde děti a dospělí mohou obdivovat hravé lemury a šimpanze.

Akva-Tera

ZAQNQ-ZOO Olomouc se může pochlubit unikátním pavilonem s názvem Akva-Tera. Tento pavilon je domovem pro rozmanité druhy plazů, obojživelníků a ryb. Opravdu fascinující je sbírka jedovatých hadů a exotických ryb, které přitahují pozornost nejen odborníků, ale i laiků. S tímto pavilonem je spojena i bohatá vzdělávací činnost, která se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů.

Dětský areál a botanická zahrada

ZOO Olomouc myslí i na své nejmenší návštěvníky. Pro děti je zde připravený speciální dětský areál s herními prvky a možností kontaktu se zvířaty. Děti si mohou pohladit a nakrmit králíčky, kozy nebo ovce, což je vždy nezapomenutelný zážitek. Součástí areálu je také botanická zahrada, která nabízí procházku mezi vzácnými a exotickými rostlinami z celého světa.

Vyhlídková věž

Jedinečným zážitkem je návštěva vyhlídkové věže, která poskytuje úžasný panoramatický výhled na celou ZOO a okolní přírodu Nízkého Jeseníku. Tato vyhlídka je obzvláště oblíbená mezi fotografy, kteří zde mohou zachytit krásu krajiny a zvířat z unikátní perspektivy. Radost z pozorování zde mají nejen dospělí, ale i děti, které se s nadšením dívají na svět z nového úhlu.

Reklama

Historií dýchající prostředí

ZOO Olomouc byla založena v roce 1956, takže návštěvníci zde mohou cítit duch historie a tradice. Celý areál je přitom neustále modernizován a rozšiřován, aby mohl nabídnout co nejlepší zážitek jak pro zvířata, tak pro návštěvníky. Pravidelné programy, komentované prohlídky a různé akce dodávají ZOO Olomouc živou a dynamickou atmosféru.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu