Žermanická přehrada

Žermanická přehrada na řece Lučině, nacházející se nedaleko obce Žermanice, byla vybudována v letech 1951 až 1958. Výstavba přehrady byla nedílnou součástí rozvoje průmyslové oblasti na Ostravsku, konkrétně měla za úkol zásobovat ostravskou Novou Huť Klementa Gottwalda a papírnu Vratimov užitkovou vodou. Oficiálně byla přehrada uvedena do provozu 8. listopadu 1958.

Reklama

Moravskoslezský kraj

Okres Frýdek-Místek

Žermanická přehrada leží v malebném Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Frýdek-Místek. Je situována ve výšce 290 metrů nad mořem, což jí dodává nezaměnitelný charakter a umožňuje krásné výhledy na okolní přírodu.

Turistické zajímavosti

Přehrada je oblíbeným cílem turistů nejen kvůli svému historickému a průmyslovému významu, ale také kvůli bohatým možnostem rekreace a vodních sportů. V okolí Žermanické přehrady můžete najít několik pláží, které jsou ideální pro rodinné výlety a pikniky. Pro milovníky vodních sportů je zde k dispozici prostor pro windsurfing, jachting nebo rybolov.

Vodní plochy

Žermanická přehrada je jedinečným místem, které zaujme návštěvníky svým klidem a možnostmi trávení volného času u vody. Díky čistotě a kvalitě vody je ideální pro koupání a letní aktivity. Návštěvníci mohou také využít možností kempování a ubytování v blízkosti přehrady, což z ní činí atraktivní destinaci pro dovolenou.

Přírodní a technické zajímavosti

Okolí přehrady nabízí mnoho turistických a cyklistických tras, které vedou malebnou krajinou Moravskoslezského kraje. Technický význam přehrady je umocněn také její hrází, která je dlouhá 314 metrů a dosahuje výšky 38 metrů. Tento impozantní stavební prvek je důkazem technické vyspělosti doby, ve které byla přehrada vybudována.

Reklama

Žermanická přehrada nabízí nejen historický pohled do minulosti průmyslového rozvoje Ostravska, ale také široké spektrum rekreačních a sportovních aktivit, které potěší každého návštěvníka.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu