Zámek Žerotínů – Valašské Meziříčí

V severní části města Valašské Meziříčí se nad levým břehem Rožnovské Bečvy rozkládá dvoupatrová trojkřídlá budova zámku Žerotínů. Tento barokní klenot je známý zejména svými arkádami v přízemí a v prvním patře nádvoří.

Reklama

Architektonické prvky zámku

Barokní arkády

Návštěvníci si ihned všimnou působivých barokních arkád, které vytvářejí elegantní průchody. Tento architektonický prvek je jedním z hlavních důvodů, proč zámek přitahuje milovníky historické architektury.

Historie zámku

Šlechtický rod Žerotínů

Zámek nese jméno po významném šlechtickém rodu Žerotínů, který zde sídlil. Jejich vliv a bohatství se odráží v luxusu a detailních dekorech, které zámek nabízí.

Přestavby a úpravy

Zámek prošel v průběhu staletí několika přestavbami a úpravami. Nejvýznamnějšími byly barokní úpravy v 17. století, které mu dodaly mnoho z jeho současného vzhledu.

Kulturní a společenské aktivity

Expozice a výstavy

Zámek Žerotínů je dnes kulturním centrem, kde se pořádají různé expozice a výstavy. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si nejen historické interiéry, ale také moderní umělecká díla.

Reklama

Akce a slavnosti

Časté jsou také různé kulturní a společenské akce, které přitahují místní obyvatele i turisty z širokého okolí. Koncerty, divadelní představení a tradiční slavnosti jsou na denním pořádku a dodávají životní energii celému komplexu.

Slouží tak nejen jako historická památka, ale i jako živé centrum současné kultury a umění. To vše dělá zámek Žerotínů v Valašském Meziříčí unikátním místem, které stojí za návštěvu pro všechny, kteří chtějí pocítit spojení minulosti a přítomnosti.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu