Zámek Vsetín

Zámek ve Vsetíně patří mezi nejvýznamnější památky Zlínského kraje. Toto historické sídlo je patrová čtyřkřídlá budova s nárožními věžemi a impozantní strážní věží, která se tyčí do výšky 59 metrů nad vstupním průčelím. Celý zámecký areál je obklopen nádherným okrasným parkem, kde můžete nalézt vzácné dřeviny, což z něj činí ideální místo pro oddech a procházky.

Reklama

Historie zámku

Zámek ve Vsetíně má bohatou historii sahající až do 17. století, kdy bylo toto místo významným sídlem šlechtického rodu Žerotínů. Původně renesanční zámek byl později přestavěn v barokním stylu. V průběhu staletí prošel mnoha dalšími úpravami, ale jeho základní architektonická struktura zůstala zachována.

Architektura a interiéry

Budova zámku nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si nádherně zachované interiéry. Vstoupíte-li do hlavního sálu, na první pohled vás zaujmou stropní fresky a bohatě zdobené lustry. Na zdech se nachází řada historických maleb a portrétů, které dokumentují slavné návštěvy a události, které se zde konaly. Kromě hlavního sálu jsou k dispozici i menší salónky a zasedací místnosti, každá z nich je jedinečně zdobená a zařízená dobovým nábytkem.

Okolí zámku

Součástí zámeckého areálu je také krásný okrasný park, kde můžete najít vzácné druhy stromů, jako je například ginkgo biloba nebo metasekvoja čínská. Tento park je ideálním místem pro klidné procházky, pikniky nebo jen odpočinek v příjemném stínu stromů. V parku se nachází i několik jezírek a romantických zákoutí, která lákají návštěvníky k objevování.

Expozice a kulturní akce

Zámek je také místem konání různých kulturních a společenských akcí. Během celého roku zde můžete navštívit různé výstavy, koncerty a divadelní představení. V létě se zde často konají venkovní akce v parku, které zahrnují i historické trhy a ukázky tradičních řemesel.

Reklama

Praktické informace

Zámek je přístupný návštěvníkům po celý rok, s výjimkou některých svátečních dní. Prohlídky jsou k dispozici jak individuálním návštěvníkům, tak i skupinám. Pokud plánujete návštěvu ve větší skupině, doporučuje se předchozí rezervace. V okolí zámku se také nachází parkoviště pro návštěvníky, což usnadňuje přístup.

Zámek ve Vsetíně je skutečným klenotem Zlínského kraje, který nabízí nejen bohatou historii a impozantní architekturu, ale i krásné přírodní scenérie. Navštivte toto místo a ponořte se do světa šlechtických sídel a historických příběhů.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu