Zámek Tovačov

Tovačovský zámek, nacházející se v malebném městě Tovačov, je výraznou dominantou regionu. Jeho nejvýraznějším prvkem je 96 metrů vysoká Spanilá věž, která nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Zámek, který je od roku 1958 chráněn jako Kulturní památka České republiky, patří městu Tovačov a je přístupný široké veřejnosti.

Reklama

Historie a architektura

Historie zámku sahá až do 15. století, kdy na místě původního hradu začala stavba současné podoby zámku. Stavební práce probíhaly pod vedením významných architektů té doby a zámek postupně získal renesanční a barokní prvky, které jsou dnes hojně obdivovány. Spanilá věž, přistavěná v 16. století, je v současnosti jedním z nejvyšších obytných věží v celé České republice.

Interiéry a expozice

Zámek láká návštěvníky nejen svou impozantní exteriérovou architekturou, ale také bohatými interiéry. V rámci prohlídek můžete objevit nádherné sály s původními freskami, historický mobiliář a také výstavy věnované historii Tovačova a jeho okolí. Prohlídky jsou vedené zkušenými průvodci, kteří vás zasvětí do fascinující historie tohoto místa.

Výstavy a kulturní akce

Pravidelně se zde konají různé kulturní akce, od výstav výtvarného umění po koncerty klasické hudby. V letních měsících je zámek také dějištěm historických slavností a jarmarků, které přitahují návštěvníky z širokého okolí.

Park a zahrady

Součástí zámeckého areálu je také rozsáhlý park, který je ideálním místem pro procházky a relaxaci. Zámecký park je pečlivě udržovaný a najdete zde množství vzácných dřevin a květinových záhonů. Park je otevřen veřejnosti po celý rok a v různých obdobích nabízí svým návštěvníkům rozličné přírodní krásy.

Reklama

Výlety do okolí

Pokud budete mít čas, nezapomeňte navštívit také okolní turistické zajímavosti. Nedaleko zámku se nachází Tovačovská jezera, která jsou oblíbeným místem pro rybáře a milovníky přírody. Město Tovačov nabízí i další historické památky a malebné uličky, které stojí za pozornost.

Praktické informace

Zámek Tovačov je snadno dostupný jak autem, tak veřejnou dopravou. Pro návštěvníky je k dispozici parkoviště přímo v areálu zámku. Vstupenky lze zakoupit na místě nebo online. Návštěvy zámku a prohlídky jsou dostupné během celé turistické sezóny a pro větší skupiny je vhodné si předem zajistit rezervaci.

Chystáte-li se navštívit Olomoucký kraj, zámek Tovačov by rozhodně neměl chybět na seznamu vašich turistických cílů. Je to místo, které nabízí nejen překrásnou architekturu a bohatou historii, ale také příjemné prostředí pro odpočinek a kulturní zážitky.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu