Zámek Prstná

V malebné obci Prstná v Moravskoslezském kraji stojí unikátní empírový zámeček, který je obklopen krásným anglickým parkem. Tento elegantní zámek zaujme nejen svojí architekturou, ale také idylickým prostředím, které nabízí návštěvníkům možnost procházek a odpočinku.

Reklama

Historie a architektura

Zámek Prstná byl vystavěn ve stylu empíru, který je charakteristický jednoduchými a elegantními liniemi. Tento styl byl oblíbený především v první polovině 19. století a zámek je ukázkovým příkladem této doby. Na fasádě budovy můžete spatřit typické prvky empírové architektury, jako jsou sloupoví a jemné dekorace.

Anglický park

Kolem zámku se rozkládá nádherný anglický park, který je pečlivě udržovaný a nabízí návštěvníkům klid a pohodu. Park je plný kvetoucích keřů, majestátních stromů a romantických zákoutí, kde si můžete užívat krásy přírody. Tento park je ideální pro procházky a je přístupný veřejnosti po celý rok.

Kulturní a turistické atrakce

Prstná a její okolí nabízí řadu turistických zajímavostí a památek. V okrese Karviná, kam Prstná patří, můžete navštívit další historické objekty a užít si kulturní akce, které se zde pravidelně konají. Zámek Prstná slouží také jako místo konání různých kulturních akcí, od koncertů po výstavy, což přidává tomuto místu na atraktivnosti.

Typ: Zámek
Kraj: Moravskoslezský kraj
Okres: Okres Karviná
Město: Petrovice u Karviné
Výška: 235 m n.m.

Reklama

Jak se sem dostat

Zámek Prstná je snadno dostupný jak autem, tak hromadnou dopravou. Pokud přicházíte z dálky, můžete využít železniční stanici v Petrovicích u Karviné a odsud pokračovat místními spoji až do Prstné. Pro řidiče je k dispozici dostatek parkovacích míst v blízkosti zámku.

Praktické informace

Zámek Prstná je otevřený pro veřejnost většinu roku, ale vždy je nejlepší si ověřit otevírací dobu předem, protože se může lišit podle sezóny a konání akcí. Vstupné je obvykle velmi přívětivé, a to jak pro dospělé, tak pro děti. Doporučuje se ale mít hotovost, protože platební terminály nemusí být vždy k dispozici.

Pokud hledáte místo, kde můžete spojit poznávání historie s relaxací v krásném přírodním prostředí, Zámek Prstná je tou správnou volbou. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést jeho jedinečnou atmosférou.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu