Zámek Hustopeče nad Bečvou

Zámek Hustopeče nad Bečvou je skvostem renesanční architektury, který se nachází asi deset kilometrů na východ od městečka Hranice na Moravě v Olomouckém kraji. Sídlí ve stejnojmenném městě Hustopeče nad Bečvou, které bylo založeno již ve středověku a dnes je významným turistickým cílem.

Reklama

Historie zámku

Původně středověká tvrz, která na tomto místě stávala, byla během 16. století přeměněna na luxusní renesanční zámek. Tento architektonický vývoj byl výsledkem práce tehdejších šlechtických rodů, kteří zde pobývali a kteří také nechali vytvořit nádherně zdobené interiéry plné freskových maleb a dřevěných stropů.

Architektonické prvky

Když vstoupíte do areálu zámku, uchvátí vás jeho nádvoří obklopené arkádami a věžovitými rizality. Fasáda budovy je zdobena sgrafitem a dalšími typickými renesančními prvky, které zámku dodávají unikátní vzhled.

Místní zajímavosti

Město Hustopeče nad Bečvou samo o sobě nabízí množství dalších zajímavostí, které stojí za to prozkoumat. Okolní krajina je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku, a řeka Bečva zvoucí k letním koupáním. Nedaleko zámku se nacházejí také přírodní rezervace, které jsou domovem bohaté flóry a fauny.

Služby a akce pro návštěvníky

Zámecký areál pravidelně hostí kulturní akce, včetně koncertů, výstav a historických rekonstrukcí. Prohlídky zámku s průvodcem umožňují návštěvníkům ponořit se do bohaté historie této památky a získat podrobnější informace o jejím architektonickém a kulturním významu.

Reklama

Dostupnost a ubytování

Hustopeče nad Bečvou jsou snadno dostupné jak autem, tak veřejnou dopravou. Okolní oblasti nabízejí řadu možností k ubytování, od rodinných penzionů po luxusní hotely, takže návštěvníci mohou pohodlně strávit více dní objevováním tohoto krásného regionu.

Praktické informace

Zámek je otevřen pro veřejnost celoročně, ale návštěvní hodiny se mohou měnit v závislosti na sezóně. Vstupné je obvykle rozumné a často se konají speciální akce, kdy je vstup zdarma nebo za sníženou cenu. Pro aktuální informace se doporučuje navštívit oficiální webové stránky zámku nebo informačního centra města Hustopeče nad Bečvou.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu