Zámek Buchlovice

Na pomezí Slovácka a Zlínského kraje, konkrétně v Buchlovicích, se nachází jeden z nejvýznamnějších barokních zámků v České republice. Tento skvost, postavený na přelomu 17. a 18. století, je často označován za nejlepší příklad italské barokní vily ve střední Evropě.

Reklama

Historický a architektonický význam

Buchlovický zámek nese známky vrcholného baroka a je mimořádně hodnotným příkladem šlechtického sídla této doby. Jeho architektura je bohatá na detaily a dekorace, které přinášejí návštěvníkům pohled na uměleckou a řemeslnou dovednost tehdejších mistrů. Význam zámku je doplněn řadou historických událostí, které se v jeho zdech odehrály, čímž se stal kulturním dědictvím nejen regionu, ale celé České republiky.

Anglický park

Romantický charakter zámku je umocněn okolním anglickým parkem, který je považován za jeden z nejkrásnějších v České republice. Park se rozprostírá na několika hektarech a je domovem vzácných dřevin a květinových záhonů. Milovníci přírody zde mohou najít nejen estetický zážitek, ale i klid a pohodu. Procházka tímto parkem je ideální příležitostí k odpočinku a načerpání nové energie.

Turistické zajímavosti

Zámek Buchlovice není pouze historickým památníkem, ale také atraktivním turistickým cílem. Každoročně přijímá tisíce návštěvníků, kteří sem přicházejí nejen obdivovat nádhernou architekturu a parky, ale také se zúčastnit různých kulturních a společenských akcí.

  • Prohlídky interiérů s průvodcem
  • Sezónní výstavy a expozice
  • Tradiční slavnosti a akce pro celou rodinu

Rodinný výlet

Buchlovický zámek je ideálním místem pro rodinný výlet. Pro děti je zde připraveno množství aktivit, které je zabaví a zároveň jim poskytnou vzdělávací zážitek o historii a architektuře. Navíc je v areálu zámku možné najít i dětská hřiště a piknikové zóny, což zajišťuje, že se zde budou cítit dobře návštěvníci všech věkových kategorií.

Reklama

Alternativní možnosti návštěvy

Kromě klasických prohlídek nabízí zámek i možnost svatebních obřadů a firemních akcí. Je to oblíbené místo pro snoubence díky svému romantickému prostředí a možnosti pořádat obřad buď v historických interiérech, nebo v nádherném parku.

Navštívit zámek Buchlovice znamená ponořit se do kousku historie a vychutnat si krásu barokního umění ve spojení s uklidňující přírodou anglického parku. Tato kombinace dělá z Buchlovic nezapomenutelné místo, které stojí za to objevit.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu