Vyhlídka Kozí hřbety

Vyhlídka Kozí hřbety je skvostem Královéhradeckého kraje a nachází se na vrcholu hory Krakonoš v okrese Trutnov. Tento malebný koutek nabízí návštěvníkům nejen úchvatné výhledy, ale také pohodlné dřevěné posezení, které láká k relaxaci a oddychu uprostřed nádherné přírody Krkonoš.

Reklama

Okolní Krása Krkonoš

Vyhlídka je situována v srdci Krkonoš, jen kousek od města Špindlerův Mlýn, které je oblíbené především mezi milovníky zimních sportů. Po vyčerpávajícím výšlapu na výšku 1419 metrů nad mořem se Vám naskytne dechberoucí pohled na okolní pohoří a rozmanitou přírodu. V letních měsících se můžete těšit na výhledy plné zeleně, zatímco zimní období nabízí fascinující pohledy na zasněžené vrcholky.

Turistika a Pohoda

Jednou z největších předností této vyhlídky je dostupnost pro široké spektrum turistů. Trasy k vyhlídce jsou dobře značené a zvládnutelné i pro méně zkušené turisty. Dřevěné posezení umístěné přímo na vyhlídce umožňuje návštěvníkům se posadit, odpočinout si a plně si vychutnat klid a krásy okolí. Vyhlídka je tak ideálním místem nejen pro jednotlivce, ale také pro rodiny s dětmi, které ocení pohodlné zázemí a bezpečné prostředí.

Historie a Příběhy

Skalnaté partie Kozích hřbetů jsou opředeny mnoha legendami a příběhy souvisejícími s krkonošským vládcem Krakonošem. Není tedy překvapením, že samotná hora, na které se vyhlídka nachází, nese jeho jméno. Tento mystický prvek dodává místu zvláštní atmosféru a přitahuje nejen turisté, ale i milovníky historie a folklóru.

Jak se Tam Dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na vyhlídku, je pěšky z Špindlerova Mlýna. V zimě můžete využít i některé z místních lanovek, které vás přiblíží ke stezce vedoucí k vyhlídce. Cesta k ní je adekvátně značená a turistické trasy jsou dobře udržované. Tento cíl je dostupný po celý rok, a každý roční období nabízí jedinečný zážitek.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu