Krkonošský národní park

Krkonošský národní park (KRNAP) je nejstarší a největší národní park v České republice, nacházející se na severu země při hranici s Polskem. Park je známý svou nádhernou přírodou, vysokohorskou krajinou a bohatou biodiverzitou. Nejvyšším bodem parku a celé České republiky je Sněžka, která se tyčí do výšky 1 603 metrů nad mořem.

KRNAP je ideální destinací pro milovníky outdoorových aktivit. Park nabízí množství turistických tras a cyklostezek, které vedou přes malebné lesy, horské louky a kolem horských potoků a vodopádů. Populárními výchozími body pro túry jsou města jako Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov.

V zimě se Krkonoše stávají oblíbeným cílem pro lyžaře a snowboardisty. Park je domovem mnoha známých lyžařských středisek, která nabízejí širokou škálu sjezdovek, běžkařských tratí a dalších zimních aktivit.

Krkonošský národní park je také bohatý na kulturní a historické památky. Mezi významné památky patří horské boudy a chalupy, které dokládají tradiční krkonošskou architekturu a životní styl. Návštěvníci mohou také navštívit Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, které nabízí expozice o přírodě, historii a kultuře Krkonoš.

Místa a aktivity v Krkonošském národním parku

Reklama
Zavřít reklamu