Vrch Slobodných

Vrch Slobodných je nejvyšším vrcholem okresu Myjava a nachází se v srdci Chráněné krajinné oblasti Biele Karpaty. Stoupajíc do výšky 690 metrů nad mořem, tento vrchol je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a turistiky.

Reklama

Turistické trasy

Pro dobrodruhy a aktivní turisty je vrchol přístupný díky červeně značené turistické stezce, která začíná ve Staré Myjavě a vede směrem na Velkou Javořinu. Tato trasa je oblíbená nejen pro svoji fyzickou náročnost, ale i pro nádherné přírodní scenérie a panoramatické výhledy, které cestou nabízí.

Zalesněné prostředí

Celý vrchol Vrchu Slobodných je rodným místem pro husté lesní porosty, které poskytují útočiště mnoha druhům flóry a fauny. Pouť přes tento zelený ráj je obohacena o klid a ticho, které příroda umí nabídnout. Během túry mohou návštěvníci spatřit vzácné rostliny a slyšet zpěv ptáků, což dodává celému výletu autentický zážitek z nedotčené přírody.

Chráněná krajinná oblast Biele Karpaty

Biele Karpaty se pyšní svou bohatou biodiverzitou a kulturním dědictvím, což z této oblasti činí naprosto unikátní turistický cíl. Kromě turistických tras nabízí i mnoho naučných stezek, které návštěvníky seznamují s místními ekosystémy a historickými zajímavostmi. Vrch Slobodných je jednou z mnoha perel této chráněné oblasti.

Blízká Velká Javořina

V blízkosti Vrchu Slobodných se také nachází Velká Javořina, další významný vrchol Bílých Karpat, který je oblíbeným cílem turistů z České republiky i Slovenska. Výstup na obě hory v rámci jednoho výletu je skvělou výzvou pro všechny nadšence horské turistiky.

Reklama

Tato oblast poskytuje úžasné možnosti pro celoroční aktivity od jara až do podzimu. Na jaře mohou turisté obdivovat rozkvetlou přírodu, v létě vychutnávat chladivý stín lesů a na podzim se těšit z barevné palety, kterou lesy nabízejí. Celý kraj je tak ideálním místem pro rekreaci a útěk od každodenního ruchu měst.

Bez ohledu na roční období láká Vrch Slobodných návštěvníky svou nezkaženou přírodní krásou a klidným prostředím, které dodává energii a inspiraci. Výprava na tento vrchol je nejen fyzickým výkonem, ale také duševním osvěžením, které každý milovník přírody ocení.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu