Vodní nádrž Slezská Harta

Vodní nádrž Slezská Harta se rozkládá v malebné krajině Moravskoslezského kraje, konkrétně v okrese Bruntál. Tato pozoruhodná vodní plocha, tyčí se na úpatí Nízkého Jeseníku a je napájena řekou Moravicí, se stala významným turistickým cílem pro návštěvníky z mnoha koutů Česka i nám blízkých zemí.

Reklama

Historie a vznik nádrže

Stavba této impozantní nádrže byla zahájena v roce 1987 a dokončena o deset let později, v roce 1997. Primárním účelem vodní nádrže bylo vytvořit zásobárnu pitné vody a chránit okolní oblasti před povodněmi. Postupem času však začala lákat také rekreační nadšence a sportovce.

Rekreační možnosti

Slezská Harta nabízí návštěvníkům bohaté možnosti trávení volného času. **Vodní sporty** jsou zde na denním pořádku – můžete zkusit windsurfing, kajak nebo paddleboarding. Pro milovníky klidnějších aktivit jsou k dispozici jachty a plachetnice. V okolí se rozprostírají krásné **cyklostezky** a turistické trasy, které umožňují objevovat tento region na kole i pěšky.

Rybolov

Oblast je také rájem pro rybáře. Vodní nádrž je bohatá na různé druhy ryb včetně kaprů, štik a candátů, což z ní činí ideální místo pro rybářské výpravy.

Přírodní krásy a fauna

Okolní krajina nádrže je svým klidem a přírodní krásou ideální pro milovníky **přírody a fotografování**. Území obývají různé druhy ptáků, což poskytuje úžasnou příležitost pro birdwatching.

Reklama

Okolní místa a zajímavosti

V blízkosti nádrže se nachází vesnice Roudno a mnoho dalších zajímavých míst. Návštěvníci mohou prozkoumat historickou **vesnici Karlovice** nebo navštívit malebné město Bruntál.

Dostupnost a infrastruktura

Slezskou Hartu je možné snadno navštívit z různých směrů, ať už přijedete autem nebo místní dopravou. V okolí je dostatek parkovacích míst, a v jejich blízkosti se nachází příjemné restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a vychutnat si místní speciality. Možnosti ubytování zahrnují jak **kempy**, tak **penziony**, které se nacházejí přímo u vody.

Tato vodní nádrž v sobě spojuje krásu přírody, klid a možnosti pro aktivní odpočinek, což z ní činí perfektní destinaci pro rodiny, páry i jednotlivce hledající únik z každodenního shonu.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu