Vodní nádrž Olešná

Vodní nádrž Olešná je jedním z nejvyhledávanějších rekreačních míst v okrese Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj. Postavena v letech 1960 až 1964, se nachází na okraji stejnojmenného města a nabízí návštěvníkům pestrou paletu aktivit, ať už jde o sport, relaxaci nebo poznávání přírody.

Reklama

Lokalita a historie

  • Vybudování: 1960 – 1964
  • Přehrazený potok: Olešná
  • Průměrný průtok: 0,5 m³/s

Rekreační možnosti

Milovníci aktivního odpočinku zde najdou cyklostezky, běžecké trasy i místa pro rybolov. Olešná je také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je plavání, paddleboarding nebo windsurfing. V neposlední řadě zde najdete moderní aquapark, který je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Sportovní aktivity

Pro fanoušky cyklistiky a běhu vedou okolo nádrže několikakilometrové trasy, které nabízí nádherné výhledy a dostatek prostoru pro sportovní vyžití. V zimních měsících je možné využít zamrzlou hladinu k bruslení.

Přírodní krásy

Nádrž Olešná je obklopena malebnou krajinou, která je domovem mnoha druhů ptáků a vodních živočichů. Oblast je ideálním místem pro ornitology i amatérské pozorovatele přírody. Poblíž se nachází i lesní oblasti, které jsou ideální pro procházky a houbaření.

Flóra a fauna

Rybáři ocení bohatství ryb v nádrži, kde se daří především kaprům, amurům a dravým rybám. Kolem nádrže jsou pravidelně zaznamenávány i různé druhy kachny a dalších vodních ptáků, což přidává místu na atraktivitě pro přírodovědce.

Reklama

Další zajímavosti

V blízkosti nádrže najdete několik příjemných restaurací a občerstvení, které vám nabídnou možnost si odpočinout a vychutnat místní kuchyni. Město Frýdek-Místek navíc poskytuje bohaté kulturní a historické zázemí, které stojí za prozkoumání.

Návštěva vodní nádrže Olešná tak nabízí komplexní zážitek, kde si každý najde to své – ať už hledá odpočinek, sportovní vyžití nebo krásné přírodní scenérie.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu