Vodní nádrž Kacabaja

Vodní nádrž Kacabaja se pyšně rozkládá nedaleko malebné obce Hodslavice v Moravskoslezském kraji. Tato významná vodní plocha zadržuje přibližně 46 tisíc kubíků vody, což ji činí důležitým zdrojem vody a zároveň atraktivním turistickým místem.

Reklama

Technické údaje o nádrži

Přehradní sypaná zemní hráz je impozantní stavbou, která svým technickým provedením poutá pozornost návštěvníků. Hráz dosahuje výšky 7 metrů a její délka činí úctyhodných 175 metrů. V koruně je hráz široká 3,5 metru, což ji činí impozantní nejen z hlediska stability, ale také jako zajímavý objekt pro technické nadšence.

Poloha a dostupnost

Vodní nádrž Kacabaja se nachází v okresu Nový Jičín, což ji činí snadno dostupnou pro návštěvníky z širšího okolí. Poloha nádrže na nadmořské výšce 365 m n.m. nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a různé možnosti turistických výletů.

Turistické zajímavosti a aktivity

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je nádrž ideální destinací. Okolní krajina je protkána stezkami vhodnými pro pěší turistiku i cyklistiku. V letních měsících nabízí nádrž také možnost koupání a vodních sportů, což ocení především rodiny s dětmi. Nadšenci do rybaření si zde rovněž přijdou na své, jelikož nádrž je dobře zarybněná.

Flora a fauna

Okolí nádrže je bohaté na rozmanitou flóru a faunu. Díky vodní nádrži a jejím mokřadním územím zde můžete spatřit různé druhy ptáků, obojživelníků a bezobratlých živočichů. Rostlinné druhy zde zastupují typické mokřadní a vodní rostliny, které dotváří kolorit této kouzelné přírodní oblasti.

Reklama

Fotografování a odpočinek

Klid a krása nádrže Kacabaja láká také fotografy, kteří zde hledají inspiraci pro své snímky. Ranní mlhy nad hladinou vody nebo západy slunce poskytují úžasnou scenérií pro zachycení dokonalých momentů. Pro ty, kteří zde hledají odpočinek, je nádrž ideálním místem pro relaxaci a únik od rušného městského života. Návštěvníci mohou využít laviček umístěných v klidných zákoutích kolem nádrže a užívat si poklidného šumění vody a ptačího zpěvu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu