Vodní nádrž Baška

Vodní nádrž Baška se nachází v malebném koutu Moravskoslezského kraje a její klidnou hladinu napájí potok Baštice, jenž je přítokem říčky Ostravice. Tato přehrada, situovaná nedaleko od Frýdku-Místku, je oblíbeným cílem turistů a místních obyvatel.

Reklama

Historie a význam

Vodní dílo Baška bylo dokončeno v roce 1958 a jeho hlavním účelem je nejen zadržování vody, ale také slouží jako ochrana před povodněmi. Tato nádrž má kapacitu zásobit vodou i okolní obce a průmyslové podniky. Díky své poloze a rozsáhlé vodní ploše přiláká každoročně množství návštěvníků, kteří sem míří nejen za rekreací, ale i za poznáním přírodních krás této oblasti.

Rekreace a turistika

Přehrada Baška je ideálním místem pro letní aktivity. V okolí nádrže jsou krásné pláže, kde se lze koupat a opalovat, a v bezprostřední blízkosti jsou možnosti pro vodní sporty, jako je windsurfing a jachting. **Oblíbené jsou i turistické trasy a cyklostezky**, které vedou okolo nádrže a nabízejí úchvatné výhledy na vodní plochu i okolní krajinu.

Rybolov

Vodní nádrž Baška je také rájem pro rybáře. **Voda je pravidelně zarybňována** a můžete zde ulovit různé druhy ryb, jako jsou kapři, štiky, okouni nebo sumci. Pro nadšené rybáře jsou zde k dispozici rybářské lístky a místa k usazení s veškerým potřebným vybavením.

Přírodní krásy

Kouzlo přehrady podtrhuje její přírodní okolí. V blízkém lesním porostu naleznete **bohatou faunu a floru**, které jsou typické pro Moravskoslezský kraj. Místo je rovněž vyhledáváno ornitology, protože na okolních březích hnízdí mnoho druhů ptáků. Návštěva tohoto místa je skvělou příležitostí pro milovníky přírody, aby poznali místní ekosystém blíže.

Reklama

Cestovní infrastruktura

Díky dobré dopravní dostupnosti z Frýdku-Místku, který je vzdálen pouze několik kilometrů, je Vodní nádrž Baška snadno přístupná. Okolní vesnice Baška poskytuje nezbytné zázemí, jako jsou **ubytovací kapacity, restaurace a parkoviště**. V letních měsících zde také pravidelně probíhají kulturní a sportovní akce, které přispívají k atraktivitě tohoto místa.

Co činí tuto vodní nádrž jedinečnou, je její **pestrobarevné spektrum možností** nejen pro rekreaci a sport, ale i pro klidné chvíle strávené v nádherné krajině.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu