Větrný mlýn z obce Kladníky

Větrný mlýn v Rožnově pod Radhoštěm, který pochází z obce Kladníky nedaleko Přerova, je skvostem Zlínského kraje a technickou památkou s bohatou historií. Mlýn se nachází v okrese Vsetín, v oblíbené turistické lokalitě Rožnov pod Radhoštěm, která leží na úpatí malebného pohoří Beskydy. Celková výška místa, kde je mlýn situován, je 435 metrů nad mořem.

Reklama

Historie a Technické Detaily

Tento větrný mlýn, který byl původně postaven v Kladníkách, je nyní významnou atrakcí v Rožnově pod Radhoštěm. Své nové umístění získal díky stěhování a rekonstrukci, která umožnila zachovat jeho původní vzhled a funkčnost. Mlýn představuje typickou ukázku lidového stavitelství a technologického vývoje venkovských oblastí.

Architektura a Konstrukce

Větrný mlýn z obce Kladníky je postaven ze dřeva a jeho konstrukce je pečlivě propracovaná. Jeho tradiční vzhled doplňují dřevěné lopatky, které dodávají mlýnu autentický ráz. Ačkoliv není v provozu, stále je cenným svědectvím o životě na venkově v minulých stoletích.

Kulturní a Turistický Význam

Větrný mlýn je umístěn v Rožnově pod Radhoštěm, které je známo svým skanzenem a řadou kulturních akcí. Návštěvníci této oblasti tak mohou snadno zavítat i k mlýnu a obdivovat jeho krásu. Pro milovníky historie a technických památek je návštěva tohoto mlýna neopakovatelným zážitkem.

Rožnov pod Radhoštěm je také výchozím bodem pro řadu turistických tras vedoucích do Beskyd. Proto je mlýn často součástí výletních tras, které propojují krásy přírody s historickými památkami.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu