Větrný mlýn Nové Dvory

Větrný mlýn Nové Dvory, nacházející se v malebném Moravskoslezském kraji, v okrese Nový Jičín, je impozantní technickou památkou, která přitahuje nejen milovníky historie, ale také technické nadšence. Tento mlýn, postavený v roce 1878, je charakteristický svým německým typem a svou polohou v Nízkém Jeseníku na Bílovci.

Reklama

Historie a rekonstrukce

Větrný mlýn Nové Dvory prošel několika důležitými obdobimi oprav, především v letech 1965 a 2000, kdy byly realizovány rozsáhlé rekonstrukční práce. Tyto práce byly nezbytné k tomu, aby mlýn mohl být zpřístupněn veřejnosti a sloužil jako technická památka. Díky důkladné rekonstrukci je dnes mlýn vázaný ke své původní podobě, což umožňuje návštěvníkům nahlédnout do minulosti a poznat, jak fungovaly tyto technické zázraky 19. století.

Architektura a design

Větrný mlýn německého typu se vyznačuje masivní kamennou konstrukcí, která může čelit i nepřízni počasí typické pro oblast Nízkého Jeseníku. Průměr základny, využití kvalitního dřeva a složitý systém lopatek přidávají na jeho impozantnosti. Interiér mlýna je vybaven mechanizmy, které jsou ukázkou důmyslnosti tehdejších techniků a technologií.

Návštěva a přístup

Větrný mlýn Nové Dvory je dnes přístupný veřejnosti a nabízí návštěvníkům nejen prohlídky s průvodcem, ale také interaktivní ukázky toho, jak mlýn fungoval. Pro milovníky turistických zajímavostí a památek je tento mlýn ideálním místem, kde mohou spojit vzdělání s příjemným výletem do přírody. Okolí mlýna je rovněž vhodné pro rodinné výlety nebo pěší turistiku.

Návštěvníci mohou svůj výlet do této malebné oblasti Moravskoslezského kraje zakončit prohlídkou města Bílovec, jež je v těsné blízkosti. Toto město nabízí různé kulturní a historické atrakce, a spolu s návštěvou mlýna poskytuje komplexní zážitek z této části republiky.

Reklama

Pokud plánujete výlet do oblasti okresu Nový Jičín, Větrný mlýn Nové Dvory by určitě neměl chybět na vašem seznamu míst, která chcete vidět. Tento krásný historický a technický monument vás jistě nezklame a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu