Velký Roudný

Velký Roudný je skvělým cílem pro milovníky přírody a krásných výhledů. Nachází se v Moravskoslezském kraji v okrese Bruntál a jedná se o vyhaslou sopku, která je se svou výškou 778 m n.m. nejvyšším vulkánem Nízkého Jeseníku. Díky svému sopečnému původu nese statut Národní přírodní památka, což zajišťuje jeho ochranu a zajímavost pro turisty.

Reklama

Rozhledna na Velkém Roudném

Rozhledna na vrcholu Velkého Roudného poskytuje nádherné panoramatické výhledy do okolí. Turisté zde mohou obdivovat malebná údolí Moravskoslezského kraje a za dobrého počasí se naskýtá možnost zahlédnout i vzdálenější vrcholky Beskyd. Rozhledna je přístupná pěšky a cesta k ní nabízí příjemnou procházku přírodou.

Historie a pozoruhodnosti

Na kopci Velký Roudný stojí malá kaple z třicátých let dvacátého století, která je významným historickým prvkem tohoto místa. Kaple byla doplněna nově obnovenou křížovou cestou, která představuje další zajímavost pro návštěvníky. Křížová cesta vede poutníky klidným lesem a poskytuje chvíle zamyšlení a duchovní reflexe.

Turistické zajímavosti v okolí

Velký Roudný se nachází v oblasti Nízkého Jeseníku, která nabízí mnoho dalších turistických zajímavostí. Mezi oblíbené cíle patří například nedaleká přehrada Slezská Harta, která je ideálním místem pro vodní sporty a rybaření. Pohoří Nízký Jeseník láká návštěvníky svými krásnými přírodními scénériemi a množstvím značených turistických tras.

Praktické informace

Přístup na Velký Roudný je možný z několika směrů, nejčastěji se využívá pěší trasa z obce Roudno. Vyšlápnutí na tento kopec není příliš náročné a zvládnou ho i rodiny s dětmi. Na cestě najdete také informační tabule, které vám poskytnou zajímavé údaje o geologii a flóře této oblasti. Návštěvníci jsou vítáni po celý rok, avšak nejlepší čas na návštěvu je jaro a léto, kdy příroda kolem kvete a počasí je příjemné.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu