Veľká Rača

Veľká Rača je majestátní hora, která se tyčí do výšky 1232 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem Kysuckých Beskyd. Tato hora se nachází v okresu Čadca, který je součástí Žilinského kraje na Slovensku. Vyniká nejen svým geografickým postavením, ale také neopakovatelným výhledem, který zahrnuje Malou Fatru, Roháče, Veľký Rozsutec, Moravskoslezské Beskydy a Babiu horu.

Reklama

Přístupové cesty

Veľká Rača je přístupná z několika směrů. Nejfrekventovanějšími výchozími body jsou obec Oščadnica, Zborov nad Bystricou a Stará Bystrica. Každý z těchto výchozích bodů nabízí své specifické trasy, které vedou přes malebné lesy, horské louky a kámenité stezky.

Oščadnica

Výchozí bod **Oščadnica** je nejpopulárnější a nabízí množství turistických tras. Nachází se zde i turistická informační kancelář, kde návštěvníci mohou získat mapy a pokyny. Cestou z Oščadnice si můžete vychutnat krásné scenerie a zastavit se u několika vyhlídek, které poskytují pohledy na okolní horskou krajinu.

Zborov nad Bystricou

Trasa ze **Zborova nad Bystricou** vede přes husté lesy a horské potoky. Tato cesta je méně frekventovaná a nabízí klidnější prostředí. Na cestě je také několik primitivních chat, kde si turisté mohou odpočinout a načerpat síly.

Stará Bystrica

Výchozí bod **Stará Bystrica** je známý svým monumentálním orlojem a nabízí zajímavou turistickou trasu, která vede až na vrchol Veľké Rači. Tato cesta je znatelně strmější, ale odměnou za náročnější výstup jsou nádherné výhledy, které se otevřou při každém zálivu cesty.

Reklama

Výhledy a atrakce

Výhledy z vrcholu Veľké Rači jsou opravdu unikátní. Panorama zahrnuje řadu horských masivů, mezi něž patří **Malá Fatra**, **Roháče** a **Veľký Rozsutec**. Při jasném počasí je možné dohlédnout až do Moravskoslezských Beskyd a na **Babiu horu**.

Malá Fatra

**Malá Fatra** je druhým nejvyšším pohořím Slovenska a nabízí nezapomenutelné výhledy a přírodní krásy. Při dobrém počasí je celý masiv Malé Fatry viditelný z vrcholu Veľké Rači.

Roháče

**Roháče** se nacházejí v oblasti Západních Tater a jsou známé svými ostrými hřbety a krásnými dolinami. Výhled na Roháče z Veľké Rači je skutečným zážitkem pro každého milovníka hor.

Další zajímavosti

V okolí Veľké Rači se nachází několik menších horských pramenů, které jsou ideální k občerstvení během výletu. Navíc oblast nabízí mnoho možností pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Reklama

Veľká Rača tedy není jen obyčejnou horou; je to místo plné přírodních krás, výjimečných výhledů a bohatých turistických zážitků.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu