Tříjezerní slať

Tříjezerní slať je jedním z nejvýznamnějších vrchovištních rašelinišť v Plzeňském kraji, konkrétně se nachází v okrese Klatovy. Leží v srdci Šumavy a je obklopena hustými lesy a horskými vrcholy. Tento jedinečný biotop se nachází ve výšce 1066 metrů nad mořem a je přístupný široké veřejnosti, což ho činí vyhledávaným turistickým cílem.

Reklama

Přírodní charakter a unikátní ekosystém

Tříjezerní slať se vyznačuje rozlehlou plochou pokrytou různými druhy rašelinné vegetace. Tento typ ekosystému je na české i německé straně Šumavy poměrně běžný, avšak pouze tři jsou přístupné turistům a právě Tříjezerní slať je jedním z nich. Zajímavé je, že se zde můžete setkat s typickými druhy rostlin, jako jsou rašeliník, rosnatka okrouhlolistá a klikva bahenní.

Historický a kulturní význam

Rašeliniště má nejen ekologický, ale i historický a kulturní význam. Místní obyvatelé jej dlouhou dobu využívali k těžbě rašeliny, která sloužila jako palivo. Dnes je však toto místo chráněné a těžba je zde zakázána. Návštěvníci se tak mohou procházet po dřevěných chodnících a dýchat čistý šumavský vzduch, aniž by docházelo k poškození přírodní krásy.

Dostupnost a turistické trasy

Přístup k Tříjezerní slati je zajištěn dobře značenými turistickými cestami. Nejčastěji se návštěvníci vydávají z Rokyty nebo Modravy, odkud vede cesta přímo k rašeliništi. Pro milovníky pěší turistiky je to ideální místo k relaxaci a pozorování přírody.

Co s sebou nezapomenout

Pokud plánujete výlet k Tříjezerní slati, nezapomeňte si vzít s sebou vhodnou obuv a oblečení do přírody. Vzhledem k nadmořské výšce a horskému klimatu je dobré mít i něco teplejšího, zvláště mimo letní měsíce. Fotoaparát je také velmi doporučen; budete mít možnost zachytit úchvatné scenérie a možná i vzácné druhy živočichů a rostlin.

Reklama

Tříjezerní slať je opravdu jedinečným místem, kde se můžete na chvíli odtrhnout od každodenního shonu a načerpat energii přímo z nitra šumavské přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu