Šumava

Šumava je nádherný horský region nacházející se na jihozápadě České republiky, rozkládající se podél hranice s Německem a Rakouskem. Je známá svou krásnou přírodou, rozsáhlými lesy, čistými řekami a jezery, bohatou faunou a flórou, a také kulturním dědictvím.

Šumava je ideální destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Národní park Šumava, který je největším národním parkem v České republice, nabízí množství turistických a cykloturistických tras vedoucích přes malebné kopce, hluboké lesy, rašeliniště a kolem horských potoků a jezer. Mezi nejznámější přírodní památky patří Černé a Čertovo jezero, největší ledovcová jezera v České republice, a Boubínský prales, který je jedním z nejstarších chráněných území v zemi.

V zimě jsou Šumava a její okolí skvělým místem pro lyžaře a běžkaře, s mnoha lyžařskými středisky, jako je například Špičák nebo Zadov.

Šumava je také bohatá na historické a kulturní památky. Hrad Kašperk, nejvýše položený královský hrad v Čechách, nabízí úchvatné výhledy na šumavskou krajinu. Další zajímavou památkou je zámek Vimperk, který hostí muzeum zaměřené na historii regionu a sklářství.

Místa a aktivity na Šumavě

Reklama
Zavřít reklamu