Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny se nacházejí v malebném Olomouckém kraji, konkrétně v okrese Šumperk. Jsou jedním z nejstarších lázeňských komplexů na Moravě a mohou se pyšnit dlouholetou tradicí, která sahá až do 16. století. Pro návštěvníky to znamená kombinaci historického kouzla a moderních lázeňských služeb.

Reklama

Přírodní léčivé zdroje a historie

Termální prameny ve Velkých Losinách jsou známy svými léčivými účinky, zejména díky obsahu síranů, vápníku a magnézia. Lázně byly založeny v době renesance a již tehdy přitahovaly návštěvníky ze širokého okolí. Historie lázní je bohatě dokumentována a jejich význam ve vývoji lázeňství na našem území je nepopiratelný.

Architektonické skvosty

Při pobytu v lázních nemůžete minout nádherný renesanční zámek Velké Losiny, který patří k významným památkám regionu. Tento zámek byl postaven v 16. století rodem Žerotínů, který lázně také založil. Okolí zámku nabízí krásný park s bohatou flórou a je ideálním místem k relaxaci.

Moderní lázeňské služby

Dnešní Termální lázně Velké Losiny nabízejí široké spektrum lázeňských procedur a wellness služeb. K dispozici jsou termální bazény, masáže, koupele a další procedury, které využívají přírodních léčivých zdrojů. Jedinečnou atrakcí je také termální aquapark, který je vhodný pro celou rodinu a nabízí možnost relaxace i zábavy.

Turistické zajímavosti v okolí

Region Velkých Losin je bohatý na přírodní i kulturní zajímavosti. Kromě návštěvy lázní stojí za to vydat se na výlet do Jeseníků, kde můžete objevovat krásy horských krajin. V blízkosti se také nachází světoznámá Ruční papírna Velké Losiny, která funguje od 16. století a je dodnes v provozu. Toto muzeum nabízí jedinečný pohled na výrobu ručního papíru.

Reklama

Velké Losiny jsou místem, které spojuje bohatou historii s moderními lázeňskými službami a krásnou přírodou. Ideální destinace pro všechny, kdo hledají odpočinek, regeneraci a trochu toho historického kouzla.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu