Stoh

Nachází se v malebném koutě Krkonoš, v blízkosti oblíbeného střediska Špindlerův Mlýn. Hora Stoh dominuje svým nenápadným, ale malebným vzhledem místnímu kraji.

Reklama

Lyžování na stoji

Jednou z hlavních atrakcí hory Stoh je její sjezdová trať, která se vine po severozápadním svahu. Trať je střední obtížnosti, což ji činí ideální pro rekreační lyžaře, kteří hledají vyváženou kombinaci adrenalinu a pohody. Vlek, který sjezdovku obsluhuje, pomáhá návštěvníkům snadněji dosáhnout vrcholu a užít si nádherné výhledy, které se z vrcholu hory nabízejí.

Příroda a turistika

Stoh, s výškou 877 m n.m., poskytuje i nádhernou příležitost pro milovníky turistiky. V letních měsících se hora stává rájem pro pěší turisty a horské cyklisty. Trasy kolem hory jsou dobře značené a vedou skrze husté lesy a pestrobarevné louky, které Krkonoše proslavily.

Fauna a flóra

Během svých výletů se návštěvníci mohou setkat s mnoha druhy rostlin a zvířat, typickými pro krkonošskou flóru a faunu. Krkonošský národní park je známý svými unikátními ekosystémy, které podporují bohatý životní prostor pro mnoho chráněných druhů.

Doprava a přístup

Dostupnost hory Stoh je velkou výhodou pro návštěvníky přijíždějící z okolí i z větší dálky. Blízkost Špindlerova Mlýna zajišťuje široké možnosti ubytování a stravování. Po dobře udržovaných cestách a vlekem se snadno dostanete na kteroukoliv ze sjezdovek nebo turistických tras, které hora nabízí.

Reklama

Stoh je skutečně skrytým pokladem v srdci Krkonoš, který stojí za to objevit a vychutnat si jeho krásu ve všech ročních obdobích.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu