Šmídova vyhlídka

Šmídova vyhlídka je výjimečným místem, které přitahuje návštěvníky díky nádherným panoramatickým výhledům na okolní krajinu Krkonoš. Nachází se na Bucharově cestě ve výšce 1276 metrů nad mořem, a její jméno nese po bývalém lesmistrovi Ludvíku Šmídovi. Toto místo leží v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji, blízko oblíbeného turistického střediska Špindlerův Mlýn.

Reklama

Krása Krkonoš

Šmídova vyhlídka nabízí úchvatný pohled na krkonošské hřebeny a hluboká horská údolí. Díky své poloze je ideálním místem k pozorování přírodních krás, zvláště v letních měsících, kdy krajina hraje všemi barvami. V zimě se vyhlídka promění v magický svět pokrytý sněhem, což je zážitek různého druhu pro vášnivé fotografy a zimní turisty.

Ludvík Šmíd – Strážce lesů

Ludvík Šmíd, po kterém je vyhlídka pojmenována, byl významnou osobností ve správě místních lesů. Jeho příspěvek k ochraně a rozvoji lesních porostů v okolí Krkonoš je nepřehlédnutelný. Tato vyhlídka je jakýmsi pomníkem jeho práce a snahy o zachování přírody pro budoucí generace.

Aktivity v okolí

Okolní krajina nabízí mnoho turistických a sportovních aktivit. Bucharova cesta, na které se vyhlídka nachází, je oblíbenou trasou pro pěší turistiku a cyklistiku. Nedaleko leží město Špindlerův Mlýn, které je známé svými zimními sporty, jako je lyžování a snowboarding, ale také bohatou nabídkou letních aktivit, včetně hiking a wellness pobytů.

Jak se dostat na Šmídovu vyhlídku

Přístup k vyhlídce je možný buď pěšky nebo na kole po značených turistických trasách. Trasa je středně náročná a vedoucí lesními cestami, které jsou během roku dobře udržované. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout dlouhým túrám, je možné se přiblížit autem do blízkosti Špindlerova Mlýna a odtud pokračovat pěšky.

Reklama

Šmídova vyhlídka je skvělou destinací pro všechny, kdo hledají klidné místo v přírodě, kde mohou obdivovat nesmírnou krásu krkonošské krajiny a zároveň si připomínat významnou roli těch, kteří přispěli k ochraně našich lesů.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu