Rybník Svět

Rybník Svět, nacházející se v jihovýchodní části města Třeboň, je jedním z nejvýznamnějších rybníků v Jihočeském kraji. Byl založen v 70. letech 16. století známým rybníkářem Jakubem Krčínem z Jelčan a patří k deseti největším rybníkům v jižních Čechách. Rybník má rozlohu přibližně 200 hektarů a jeho poloha na okraji historického jádra Třeboně z něj činí oblíbený turistický cíl.

Reklama

Vodní radovánky a rekreace

V letních měsících je rybník Svět ideálním místem pro koupání a další vodní sporty. Kromě plavání si návštěvníci mohou užít i zábavu na tobogánu. Pro ty, kteří hledají klidnější zážitek, je tu možnost projet se po hladině rybníka motorovou lodí. Tato aktivita nabízí nevšední pohled na město Třeboň a jeho okolí z vodní hladiny.

Naučná stezka kolem rybníka

Pro milovníky přírody je připravena naučná stezka, která vede kolem rybníka a poskytuje mnoho zajímavých informací o místní fauně, flóře a historii rybníka. Stezka je dlouhá přibližně 12 km a je vhodná pro pěší turisty i cyklisty. Na různých zastaveních se mohou návštěvníci dozvědět více o rybářství, které má v této oblasti bohatou tradici, či obdivovat místní pamětihodnosti, jako například Schwarzenberskou hrobku.

Cyklostezky a aktivní odpočinek

Rybník Svět je také součástí několika cyklostezek, které propojují Třeboň s okolními vesnicemi a přírodními parky. Mezi nejoblíbenější patří cyklostezka vedoucí přes přírodní rezervaci Stará a Nová řeka, kde mohou cyklisté obdivovat malebné scenérie Třeboňska a užívat si klidných výletů v přírodě.

Další turistické zajímavosti v okolí

Kromě rybníka Svět nabízí Třeboň mnoho dalších atrakcí a historických památek. Nedaleký renesanční zámek Třeboň, který byl sídlem rodu Rožmberků, je jedním z nejvýznamnějších historických objektů v regionu. Navštívit lze také Třeboňské lázně, které jsou známé léčbou pomocí slatinových koupelí.

Reklama

Rybník Svět je tak nejen místem pro relaxaci a odpočinek, ale i výchozím bodem pro objevování přírodní rezervace Třeboňsko, zapsané na seznamu biosférické rezervace UNESCO. Ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku a vodní sporty činí z tohoto místa oblíbený cíl mnoha návštěvníků jak z České republiky, tak ze zahraničí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu