Třeboňsko

Třeboňsko je malebný region v Jihočeském kraji, známý svou nádhernou přírodou, bohatou historií a rybníkářskou tradicí. Hlavním centrem regionu je město Třeboň, které se pyšní historickým centrem a řadou významných památek.

V Třeboni najdete krásné náměstí s renesančními a barokními domy, zámek Třeboň, který nabízí prohlídky historických interiérů a krásný zámecký park, a klášter Augustiniánů s kostelem sv. Jiljí. Město je také známé svými lázněmi, kde můžete využít léčebných a wellness procedur.

Region Třeboňska je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Chráněná krajinná oblast Třeboňsko, která je zapsána na seznamu biosférických rezervací UNESCO, nabízí množství turistických a cykloturistických tras vedoucích přes malebnou krajinu plnou rybníků, lesů a luk. Oblíbeným cílem je rybník Rožmberk, největší rybník v České republice, který nabízí nádherné scenérie a možnosti pro rybaření.

Další atraktivní lokalitou je přírodní rezervace Stará řeka, která je domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů. Milovníci historie a kultury by neměli vynechat návštěvu zámku a parku v nedalekých Jindřichově Hradci a Červené Lhotě.

Místa a aktivity na Třeboňsku

Reklama
Zavřít reklamu