Rozhledna v zámeckém parku zámku Čechy pod Kosířem

V půvabném zámeckém parku v Čechách pod Kosířem, na hranici mezi městem a přírodou, se nachází nezapomenutelná Vyhlídová věž, která je skvostným příkladem novogotické architektury. Tato historická stavba byla dokončena v roce 1843 a její výstavbu inicioval hrabě Ervín Silva Tarouca, milovník umění a přírody.

Reklama

Historie a Architektura

Vyhlídová věž se svým osmihranným tvarem a cihlovou konstrukcí zaujme každého návštěvníka. Navzdory její relativně skromné výšce 15 metrů nabízí nádherný výhled na zámecký park a okolní krajinu. Stavba je jedním z mála dochovaných příkladů romantické architektury v tomto regionu a její historický význam je nesmírný.

Romantický Duch

Věž byla postavena v polovině 19. století, během období, kdy romantismus pronikal nejen do literatury a umění, ale také do architektury. Stavba je inspirována středověkými vzory a měla sloužit jako místo pro rozjímání a vyhlídku na krajinu. Hrabě Ervín Silva Tarouca, pod jehož patronací byla věž postavena, byl vášnivým podporovatelem umění, což se projevilo i ve výběru architektonického stylu.

Zámecký Park

Zámecký park, ve kterém se vyhlídková věž nachází, je sám o sobě malebným místem plným zeleně a klidu. Rozkládá se na rozsáhlé ploše, která hostí různé druhy stromů a keřů, z nichž mnohé jsou exotické a importované do parku právě díky zájmu hraběte o botaniku.

Turistické Zajímavosti

Park nabízí mnoho dalšího k objevování. Kromě samotné vyhlídky mohou návštěvníci obdivovat i krásy zámecké architektury, romantické altány, jezírka a různé botanické zajímavosti. Je to ideální místo pro rodinné výlety, romantické procházky i fotografické výpravy.

Reklama

Lokalita

Čechy pod Kosířem se nacházejí v Olomouckém kraji, konkrétně v okrese Prostějov. Toto malebné městečko je dobře dostupné a nabízí návštěvníkům nejen krásy zámeckého parku, ale i bohatou historii a kulturu.

Kombinace historické architektury, malebné přírody a bohaté historie z něj činí neodolatelné místo pro každého milovníka historie a přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu