Rozhledna Štvanice (Stříbrná Twiggy)

Rozhledna Štvanice, často nazývaná Stříbrná Twiggy, je nepřehlédnutelnou dominantou v srdci lyžařského areálu Kraličák. S výškou 31 metrů a elegantním, moderním designem přitahuje pohledy návštěvníků z širokého okolí.

Reklama

Umístění a přístup

Rozhledna se nachází v Olomouckém kraji, konkrétně v okrese Šumperk, v malebném městě Staré Město pod Sněžníkem. Díky své poloze na vrchu Štvanice s nadmořskou výškou 866 metrů nad mořem poskytuje jedinečné výhledy na okolní krajinu Králického Sněžníku, jednoho z nejméně dotčených pohoří v České republice.

Architektura a stavba

Rozhledna svým designem připomíná štíhlou ženskou postavu, proto získala přezdívku Stříbrná Twiggy. Je konstruována z kovu, což jí dodává moderní a industriální vzhled, který kontrastuje s přírodou okolo. Vystoupání na vyhlídkovou plošinu je docela zážitek – jedná se o točité schodiště s celkovým počtem 151 schodů, které návštěvníky dovedou až na vrchol.

Okolní turistické zajímavosti

Samotné Staré Město pod Sněžníkem je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí různé aktivity po celý rok. V zimě se oblast proměňuje v lyžařský ráj s širokými sjezdovkami a běžeckými trasami, zatímco v létě mohou návštěvníci vyrazit na pěší túry nebo cyklovýlety. Z rozhledny lze spatřit i další významné vrcholy, jako je například Králický Sněžník nebo Jeseníky.

Co očekávat při návštěvě

Návštěvníci rozhledny se mohou těšit na úchvatné panoramatické výhledy, které se odhalují s každým dalším schodem. Za dobrého počasí je viditelnost fantastická, a to až do vzdálenosti několika desítek kilometrů. Rozhledna je otevřená celoročně a je přístupná všem, kteří milují přírodu a výšky.

Reklama

Přínos pro lokalitu

Rozhledna nejenže zvyšuje atraktivitu celé oblasti, ale také podporuje místní turistický ruch. Přítomnost této stavby přivádí do regionu nové návštěvníky, čímž přispívá k ekonomickému rozvoji okolních obcí. Stříbrná Twiggy se tak stala neodmyslitelnou součástí místní krajiny a důkazem harmonického spojení moderní architektury s přírodním bohatstvím.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu