Rozhledna Štěpánka

Rozhledna Štěpánka je nádhernou ukázkou novogotické architektury, která se impozantně tyčí na vrchu Hvězda, jenž je součástí Příchovického hřebene. Nachází se v malebném okolí Libereckého kraje, konkrétně v okrese Jablonec nad Nisou, a je oblíbeným výletním cílem nejen pro svou impozantní výšku, ale také pro dechberoucí výhledy, které nabízí. Výška rozhledny dosahuje 24 metrů, což umožňuje návštěvníkům vidět krásy Krkonoš i dalších okolních kopců. Tento kamenný skvost byl dokončen v roce 1892 a od té doby přitahuje milovníky historie i přírody.

Reklama

Historie a architektura

Rozhledna Štěpánka byla pojmenována na počest arcivévody Štěpána, který byl tehdejším místodržícím v Čechách. Stavba samotná započala již v roce 1847, nicméně dokončení se rozhledna dočkala až po více než čtyřech desetiletích. Výstavba probíhala v několika fázích a výsledkem je působivá kamenná konstrukce, která svou novogotickou architekturou reflektuje období konce 19. století.

Místo plné výhledů

Výstup na samotnou rozhlednu je opravdovým zážitkem. Po zdolání schodů se návštěvníkům otevírá neuvěřitelný panoramatický výhled. Za jasného dne je možné spatřit nejen blízké město Kořenov, ale také vzdálenější horstva včetně Jizerských hor a Krkonoš. Rozhledna je oblíbeným cílem jak pro pěší turisty, kteří sem vyrážejí z okolních vesnic, tak pro cyklisty, pro něž jsou zde připraveny dobře značené cyklostezky.

Turistické trasy

Rozhledna Štěpánka je skvělým výchozím bodem pro různé turistické trasy. V okolí najdete několik značených turistických stezek, které vás provedou krásnou přírodou Příchovického hřebene. Ať už se rozhodnete pro kratší procházku nebo delší horský výšlap, určitě nebudete zklamáni. V blízkém okolí se nachází také další turistické zajímavosti, jako jsou Jizerky a Malá Skála.

Praktické informace

Pro návštěvníky je připraveno i malé parkoviště nedaleko rozhledny, a to v obci Kořenov. Zde se nachází i několik restaurací, kde si lze po výstupu odpočinout a občerstvit se. Rozhledna Štěpánka je otevřena po celý rok, avšak je vždy dobré se předem informovat o aktuálních podmínkách, zejména během zimních měsíců.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu