Rozhledna Slovácký dvůr

Rozhledna Slovácký dvůr je jedinečným cílem pro turisty i obyvatele Ostrožské Nové Vsi, nacházející se v okrese Uherské Hradiště. Tato celodřevěná stavba, která byla vztyčena v roce 2014, dosahuje výšky 11 metrů a je umístěna uvnitř sportovního areálu Slovácký dvůr, kde naleznete také ubytovací objekty.

Reklama

Umístění a dostupnost

Jednou z velkých výhod Rozhledny Slovácký dvůr je její snadná dostupnost. Areál se nachází ve Zlínském kraji, konkrétně v Ostrožské Nové Vsi, což je malá obec s bohatou historií a krásným okolím. Příjezd je možný jak autem, tak hromadnou dopravou – autobusy a vlaková zastávka jsou nedaleko.

Atrakce v okolí

V bezprostřední blízkosti rozhledny se nachází několik dalších zajímavých atrakcí. Sportovní areál Slovácký dvůr nabízí různé sportovní a rekreační aktivity, včetně cyklostezek, minigolfu a tenisových kurtů. Návštěvníci si mohou prohlédnout také okolní vinice, které jsou typické pro tento region a nabízí možnost ochutnávky místního vína.

Architektura a design

Rozhledna je postavena výhradně ze dřeva, což jí dodává přírodní a autentický vzhled, harmonizující s okolní krajinou. Při stavbě byly použity tradiční řemeslné techniky, což ocení zejména milovníci historických staveb a klasické architektury. Jednoduchý, ale funkční design umožňuje nádherný výhled na okolí po výstupu na její vrchol.

Co očekávat po návštěvě

Vyhlídková plošina, která nabízí výhled ve výšce 11 metrů, poskytuje úchvatné pohledy na krajinu Zlínského kraje. Návštěvníci mohou vidět nejen blízké oblasti Ostrožské Nové Vsi, ale při dobré viditelnosti také vzdálené vrcholky Bílých Karpat.

Reklama

Vedle rozhledny se nachází pohodlné ubytovací zařízení, což umožňuje návštěvníkům strávit více času prozkoumáváním okolí. Restaurace a kavárny v areálu také nabízejí možnost odpočinku a občerstvení po náročném výstupu.

Praktické informace

Návštěvu rozhledny je možné spojit s širokou škálou aktivit v areálu a jeho okolí. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici dětská hřiště a různé programy zaměřené na rodinný odpočinek. Dospělí si mohou užít sportovní aktivity nebo relaxaci v místních wellness centrech.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu