Rozhledna Slatina

Rozhledna Slatina byla postavena v roce 2018 a slavnostně otevřena v únoru 2019. Výstavba této atraktivní vyhlídkové věže byla zhruba z poloviny financována z fondů Evropské unie. Původní záměr postavit nad stejnojmennou obcí vyhlídkovou věž, se zrodil již v roce 2010. Výsledek je opravdu působivý a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Umístění a dostupnost

Rozhledna se nachází v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Nový Jičín. Je situována nad obcí Slatina u Bílovce, ležící v malebném pohoří Nízký Jeseník. Díky dobré dostupnosti autem i pěší turistikou je ideálním cílem víkendových výletů. Parkoviště pro návštěvníky se nachází v docházkové vzdálenosti od rozhledny.

Architektonické provedení

Rozhledna Slatina je impozantní stavba moderního designu, která se tyčí v nadmořské výšce 464 metrů. Konstrukce je vyrobena z kvalitních materiálů, což zaručuje její dlouhou životnost a bezpečnost pro všechny návštěvníky. Vyhlídková plošina nabízí panoramatické výhledy do všech stran a je vybavena informačními tabulemi, které popisují viditelné části krajiny.

Zajímavosti z okolí

Okolí rozhledny je bohaté na přírodní krásy a historické památky. V blízkosti se nachází několik zajímavých turistických tras, které vedou skrz lesy a louky Nízkého Jeseníku. V obci Slatina si pak můžete prohlédnout starobylý kostel Sv. Jakuba Většího či navštívit místní muzeum, které přibližuje historii a kulturní dědictví tohoto regionu.

Atrakce pro děti

Rozhledna je ideálním místem také pro rodiny s dětmi. V bezprostřední blízkosti se nachází menší dětské hřiště s houpačkami a prolézačkami, což zajišťuje, že i nejmenší návštěvníci si přijdou na své. Dětské aktivity poskytují ideální možnost, jak strávit příjemné odpoledne a zároveň si užít přírodních krás.

Reklama

Plánování návštěvy

Při plánování výletu je vhodné se informovat o otevírací době rozhledny, která se může měnit v závislosti na ročním období. Na místě jsou také k dispozici informační materiály a mapy okolí, které vám pomohou lépe naplánovat váš pobyt a využít všechny možnosti, které tato lokalita nabízí.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu