Rozhledna Poledník

Rozhledna Poledník v Národním parku Šumava je fascinujícím místem, které láká návštěvníky nejen svým výhledem, ale i tajemnou historií. Nachází se v Plzeňském kraji, konkrétně v okrese Klatovy, ve výšce 1313 metrů nad mořem. Původně sloužila jako tajný vojenský objekt ve střeženém pohraničním pásmu až do roku 1989. V roce 1998 byla rozhledna otevřena pro veřejnost a od té doby patří k oblíbeným turistickým cílům.

Reklama

Historie Rozhledny Poledník

Její tajemná minulost dává tomuto místu jedinečnou atmosféru. Během studené války byla rozhledna součástí přísně tajného vojenského projektu, a proto byla veřejnosti zcela nepřístupná. Do roku 1989 byla oblast pod kontrolou armády a hlídána za účelem obrany státní hranice.

Od vojenského objektu k turistické atrakci

Po roce 1989, kdy padla železná opona, přešla bývalá vojenská základna do civilního sektoru. V roce 1998 se rozhledna otevřela široké veřejnosti a začala sloužit jako vyhledávaný turistický cíl. Dnes se návštěvníci mohou těšit na impozantní panoramatický výhled na Šumavu a Bavorský les.

Krása a výhledy

Rozhledna Poledník nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Za jasných dní lze spatřit nejen šumavské vrcholy, ale i vzdálenější alpské štíty. Atraktivita místa je umocněna jeho umístěním v srdci přírody, daleko od ruchu měst.

Dopravní dosažitelnost a okolí

Nejbližší obcí je Prášily, odkud můžete podniknout krásný turistický výšlap na rozhlednu. Cesta kolem vás zavede přes malebné přírodní scenérie, které jsou charakteristické pro Šumavu. K rozhledně vede několik turistických tras různé náročnosti, což z ní dělá dostupnou destinaci pro rodiny i zkušené turisty.

Reklama

Praktické informace

Rozhledna je otevřena sezónně, obvykle od května do října, což je ideální čas pro návštěvu díky příznivým klimatickým podmínkám. Doporučuje se dobrá obuv i pro kratší výšlap, počasí zde totiž může být proměnlivé.

Rozhledna Poledník představuje zajímavé místo nejen svou minulostí, ale i krásou okolní přírody. Pokud plánujete návštěvu Šumavy, rozhodně si nenechte ujít tento unikátní výletní cíl.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu