Rozhledna Na Strážné

Rozhledna Na Strážné se hrdě tyčí na okraji nově založeného lesoparku v Hostišové, což je malebná obec nacházející se v okrese Zlín v Zlínském kraji. Tento lesopark není jen obyčejným lesem, ale ukrývá v sobě kouzelný svět plný unikátních staveb. Fascinace přírodou se zde prolíná s lidskou tvorbou, což vytváří okouzlující atmosféru a láká návštěvníky všech věkových kategorií.

Reklama

Unikátní architektura lesoparku

Lesopark je domovem několika zvláštních staveb, které propojují moderní ekologický přístup s tradičními materiály. Zaujmou vás domečky pro hmyz, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly útočiště pro různé druhy užitečného hmyzu. O něco dále můžete najít prolézačky z hlíny, což je oblíbené místo pro rodiny s dětmi, které zde mohou bezpečně objevovat a hrát si.

Pro milovníky tradičních metod vaření je zde hliněná pícka, která umožňuje péct chleb nebo pizzu přesně tak, jak to dělali naši předkové. Vedle ní stojí hliněný domek, který je skvělým příkladem ekosobotické architektury – je nejen krásný, ale i funkční, s vynikajícími izolačními vlastnostmi.

Spirála z léčivých bylin

Neměli byste minout fascinující spirálu z léčivých bylin, která je ozdobou celého lesoparku. Tato spirála je tvořena pečlivě vybranými druhy bylin, které jsou známé svými blahodárnými účinky na lidské zdraví. Zde si můžete nejen přivonět k jemně vonícím rostlinám, ale také se mnohé dozvědět o jejich léčivých vlastnostech a tradičních způsobech využití.

Výhledy z rozhledny Na Strážné

Samotná rozhledna Na Strážné stojí na vrcholu kopce v nadmořské výšce 346 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Ze svého vrcholu poskytuje panoramatické pohledy na zvlněné kopcovité oblasti Zlínského kraje, které jsou zejména na jaře a na podzim překrásně zbarvené. Rozhledna funguje i jako skvělé místo pro pozorování místní flóry a fauny, díky čemuž je velmi oblíbená mezi milovníky přírody a fotografy.

Reklama

V interiéru rozhledny najdete tabule informující o historii a přírodních zajímavostech dané oblasti. Místní průvodci často pořádají výlety a naučné programy, které vás seznámí s bohatstvím zdejší přírody a ekosystému. Tento lesopark a rozhledna Na Strážné představují ideální výletní cíl pro ty, kdo hledají klidné místo k odpočinku, ale zároveň chtějí zažít něco neobyčejného a naučného.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu