Rozhledna Lázek

Rozhledna Lázek nedaleko obce Cotkytle leží na stejnojmenném vrchu, který dosahuje nadmořské výšky 714 metrů a představuje tak nejvyšší bod Zábřežské vrchoviny. Tento výjimečný turistický cíl se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně v okrese Ústí nad Orlicí.

Reklama

Historie a současnost rozhledny

Rozhledna byla postavena v roce 1933 jako turistická atrakce a sloužila především k poskytování úchvatných výhledů do okolní krajiny. Bohužel, v současné době není přístupná veřejnosti, neboť nový majitel zakázal vstup na věž.

Okolní zajímavosti

I přesto, že samotná rozhledna je uzavřena, okolí Lázek nabízí mnoho dalších turistických zajímavostí. Přes vrch vede několik turistických tras, které potěší zejména milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Nedaleko se nachází přírodní park Králický Sněžník, který je ideální pro procházky v nádherné přírodě.

Dostupnost a lokalita

Region je známý svou krásnou přírodou a malebnou krajinou. Rozhledna Lázek je dobře dostupná jak autem, tak pěšky díky značeným turistickým stezkám. Nejbližší obec Cotkytle je vzdálena jen několik kilometrů a nabízí základní občanskou vybavenost.

Turistické tipy

Pro ty, kdo se rozhodnou navštívit tuto lokalitu, doporučujeme:

Reklama
  • Procházku po turistických stezkách kolem vrchu Lázek.
  • Výlet k nedalekému přírodnímu parku Králický Sněžník.
  • Návštěvu přilehlých malebných obcí jako Cotkytle nebo Štíty.

Zábřežská vrchovina je oblast bohatá na přírodní krásy, a i když rozhledna Lázek není přístupná, okolí nabízí mnoho jiných příležitostí k objevování a relaxaci v přírodě.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu