Rozhledna Kanihůra u Bílova

Rozhledna Kanihůra u Bílova je skvostem, který se tyčí v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Nový Jičín. Tento architektonický výtvor, postavený společností T-mobile v roce 2005, láká turisty z celé republiky svojí neobvyklou konstrukcí a nádherným výhledem do okolí.

Reklama

Umístění a přístup

Rozhledna je situována na vrcholu, což umožňuje zúčastněným turistům nejen pohled na Bílov, ale také na malebné panorama Nízkého Jeseníku. Nachází se v nadmořské výšce 349 metrů a cesta k ní je výborně značená, takže se sem dostanou jak pěší turisté, tak cyklisté.

Výhled a architektura

Po zdolání 137 schodů budete odměněni dechberoucím výhledem, který je skutečnou lahůdkou pro oči. Konstrukce rozhledny je moderní a funkční, přesto však harmonicky zapadá do okolní krajiny. Jednotlivé schody jsou pevně ukotvené, což zajišťuje bezpečný výstup i sestup.

Turistické zajímavosti v okolí

Návštěvníci Kanihůry často obdivují nejen samotnou rozhlednu, ale také bohaté možnosti výletů v okolí. Okolní lesy a louky Nízkého Jeseníku lákají na relaxační procházky, zatímco historii a kulturu regionu můžete objevovat v nedalekých městech a vesnicích.

Praktické informace

Vzhledem ke své dostupnosti a atraktivitě je Kanihůra často navštěvovaným místem, zejména v letních měsících. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody a vhodnou outdoorovou obuv. Parkování je k dispozici nedaleko od rozhedny, takže se nemusíte bát o problém s parkováním.

Reklama

Toto místo nabízí jedinečnou kombinaci přírodní krásy, klidu a kulturního dědictví. Bez ohledu na to, zda jste vášnivý turista, nebo jen hledáte klidné místo pro odpočinek, rozhledna Kanihůra u Bílova vás určitě nezklame.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu