Rozhledna Hemberk

Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná vyhlídková plošina, které dosahuje výšky 8 metrů. Tato unikátní stavba je situována v malebném Olomouckém kraji, v okrese Jeseník. Vyhlídka nabízí jedinečné pohledy na okolní krajinu, které stojí za to vidět v každém ročním období.

Reklama

Historie a výstavba

Navzdory malé výšce 8 metrů, rozhledna Hemberk skýtá dostatečnou výšku na to, aby umožnila příjemné pohledy do okolí. Byla postavena s velkým ohledem na tradiční řemeslné postupy a použití dřeva jako stavebního materiálu dodává místu specifický ráz. Ačkoli není jasné, kdy přesně byla rozhledna postavena, je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel již několik let.

Dostupnost a trasy

Z obce Písečná se k rozhledně Hemberk dostanete po nenáročné turistické trase, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí rozhledny je možné využít několik dalších turistických cest, které vás zavedou na jiná zajímavá místa v okolí. Doporučuje se návštěva zejména v jarních a letních měsících, kdy je okolní příroda v plném květu.

Co můžete vidět

Z vyhlídkové plošiny rozhledny Hemberk se vám naskytne úchvatný pohled na horizont Olomouckého kraje i na vzdálenější hory Jeseníků. Mimo tuto krásnou přírodní scenérii můžete spatřit i blízké vesnice a lesy, což dodává celému místu specifický půvab. Rozhledna je také ideálním místem pro milovníky fotografování, neboť zde najdete množství krásných foto-příležitostí.

Praktické informace

Před návštěvou je dobré si ověřit aktuální stav počasí, protože mlha a déšť mohou značně omezit viditelnost. Přestože rozhledna není přístupná vozidlům, nedaleko se nachází parkoviště, kde můžete zanechat automobil a zbytek cesty dojít pěšky. Rozhledna Hemberk není vhodná pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí, jelikož se k ní nedostanou žádné bezbariérové cesty.

Reklama

Rozhledna Hemberk je skvělým cílem pro všechny, kdo hledají klidné místo s nádhernými výhledy na přírodu. Zde si můžete odpočinout, nadechnout se čerstvého vzduchu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto malebného koutu České republiky.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu