Rozhledna Čubův kopec

Dřevěná rozhledna Čubův kopec byla postavena krátce po Sametové revoluci, v roce 1991. Nachází se v Zlínském kraji, konkrétně v okrese Vsetín, a je součástí malebného Beskydského pohoří. Je oblíbeným turistickým cílem díky svému klidu a nádherným výhledům do okolní krajiny, včetně pohledu na sousední Slovensko.

Reklama

Historie a výstavba

Stavba rozhledny byla jednou z prvních realizací po politických změnách v roce 1989. Díky tomu se stala symbolem nové éry, kdy si lidé mohli užívat volný čas a turistiku v ještě větší míře. Rozhledna byla postavena z tradičního dřeva, což jí dodává rustikální kouzlo, které v přírodním prostředí Beskyd perfektně zapadá.

Technické parametry

Rozhledna se tyčí na vrcholu s nadmořskou výškou 721 metrů n.m. i díky tomu nabízí výjimečné panoramatické výhledy. Navštívit ji můžete celoročně a její dostupnost je možná několika turistickými trasami, které jsou dobře značené a relativně nenáročné, takže je vhodná pro rodiny s dětmi.

Turistické informace

Rozhledna je situována v blízkosti města Francova Lhota, odkud vede několik přístupových cest. Cestou můžete narazit na různé přírodní krásy, jako jsou lesy, louky a menší horské potůčky. Okolí je také ideální pro pikniky a odpočinek.

Co můžete vidět

  • Nepřeberné množství lesních krás na Beskydech
  • Výhled na slovenské pohoří Javorníky
  • Tradiční beskydské architektury v okolních vesnicích

Fotografie pořízené u Čubova kopce zachycují jeho jedinečnou atmosféru, kterou dokresluje východ slunce, když se první paprsky objevují mezi korunami stromů. Je to místo, které rozhodně stojí za návštěvu nejen pro svou historickou hodnotu, ale i pro nezapomenutelné zážitky, které nabízí.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu