Ropice

Ropice je malebný vrchol nacházející se ve východní části Moravskoslezských Beskyd, nedaleko od obce Řeka. Hora leží v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji a dosahuje nadmořské výšky 1082 metrů. Ropice je pokryta hustým smíšeným lesem, jehož dominantním prvkem jsou smrky a buky, což vytváří nádhernou scenérii pro milovníky přírody.

Reklama

Strategický přístup

K vrcholu Ropice vede několik turistických tras, přičemž nejoblíbenější je cesta z obcí Řeka a Morávka. Turisté si zde mohou vychutnat klidné procházky po stezkách zakrytých hustým lesem. Pro zdatnější chodce je možnost kombinovat cesty a objevovat krásy Moravskoslezských Beskyd z různých úhlů.

Flóra a fauna

Ropice je domovem mnoha druhů botanické a živočišné říše. Smrkové a bukové lesy poskytují útočiště pro rozmanitost ptáci, jako jsou datli a sovy. Návštěvníci mohou narazit i na srnky nebo stopy divokých prasat, což dodává celému prostředí autentický lesní ráz.

Turistické zajímavosti

Na vrcholu Ropice, a především v jeho okolí, mohou turisté obdivovat nádherné výhledy na celé Beskydy. Kostelní hřeben a další okolní vrchy poskytují důvod k zastávkám, kde si lze odpočinout a vychutnat si pohled do krajiny.

Fotografické příležitosti

Ropice je oblíbeným místem fotografů, kteří sem přicházejí, aby zachytili krásy přírody v různých ročních obdobích. Podzimní bukové lesy s jejich zlatou a červenou barvou jsou skutečným skvostem pro objektivy fotoaparátů.

Reklama

Historie a legendy

Některé místní legendy hovoří o starodávných osídleních a bitvách, které se měly odehrát v těsné blízkosti Ropice. Ačkoliv historické důkazy jsou spíše skrovné, příběhy a pověsti přidávají tomuto místu na tajemnosti a romantickém kouzlu.

Praktické informace

Pro návštěvníky, kteří plánují celodenní výlet, je dobré vědět, že v okolí se nachází několik horských chat, kde je možné se občerstvit a načerpat síly. Před cestou se doporučuje zkontrolovat aktuální předpověď počasí a vybavit se vhodnou venkovní výbavou.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu