Radniční věž Opava

Na Horním náměstí v Opavě se majestátně tyčí Radniční věž, která získala mezi místními obyvateli přezdívku “Hláska”. Tato historická budova je jednou z nejvýraznějších dominant města a nabízí návštěvníkům možnost vystoupat na její vrchol a rozhlédnout se po okolí.

Reklama

Historie a architektura

Radniční věž, která se nachází v Moravskoslezském kraji, konkrétně v okrese Opava, má svojí bohatou historii. Její původ sahá až do středověku, kdy sloužila jako strážní věž a zvonice. V průběhu staletí prošla několika rekonstrukcemi, které ji proměnily do současné podoby. Unikátní architektura věže s gotickými a barokními detaily ji činí jedním z nejzajímavějších stavebních památek v regionu.

Současné využití

Dnes je Radniční věž otevřená veřejnosti jako rozhledna. Návštěvníci mají možnost vyšplhat po schodech až na vrchol, odkud se jim naskytne úchvatný výhled na celé město a jeho okolí. Z výšky 258 metrů nad mořem lze vidět nejen historické centrum Opavy, ale i vzdálenou krajinu.

Co můžete vidět z věže?

Z vrcholu věže je možné obdivovat:

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie
  • Opavskou synagogu
  • Střechy historických domů na Horním náměstí
  • Různé parky a zeleň, které město obklopují

Po výstupu na věž si můžete také prohlédnout výstavu věnovanou historii města a samotné věže. Interaktivní panely a informační tabule poskytují zajímavé informace o historii, kultuře a významných událostech, které formovaly Opavu.

Reklama

Kulturní akce a programy

Radniční věž není jen místem pro turisty, ale také hostitelem různých kulturních akcí. Během roku se zde pořádají výstavy výtvarného umění, hudební koncerty a další kulturní programy. V letních měsících se stává dějištěm festivalů a veřejných setkání, které přitahují místní obyvatele i turisty.

Pokud plánujete návštěvu Opavy, Radniční věž je místo, které byste určitě neměli minout. Nejenže nabízí nádherný pohled na město, ale také vás přiblíží k bohaté historii a kultuře tohoto fascinujícího regionu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu