Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně, která se nachází v okrese Blansko v Jihomoravském kraji, jsou považovány za jednu z největších přírodních pokladů České republiky. V tomto jedinečném jeskynním systému, objeveném světoznámým speleologem Karlem Absolonem v letech 1909 až 1933, můžete zažít nezapomenutelnou cestu podzemím Moravského krasu.

Reklama

Podzemní říčka Punkva

Návštěvníci mají možnost projít se nebo projet se lodičkou po klikaté ponorné říčce Punkva, která je páteří celého jeskynního systému. Tento zážitek nabízí jedinečný pohled na vodní cestu, která se klikatí podzemními chodbami a občas překvapí mohutnými stalaktity a stalagmity, které se tyčí nad hladinou vody.

Propast Macocha

Jedním z největších lákadel Punkevních jeskyní je bezpochyby propast Macocha, která je součástí komplexu tzv. Amatérské jeskyně. S hloubkou kolem 138 metrů je Macocha nejhlubší propastí svého druhu ve střední Evropě. Při prohlídce se návštěvníkům naskytne impozantní pohled z dolní části propasti, kde přírodní síla vytvořila obrovské skalní kaskády.

Čeká vás nezapomenutelný zážitek

Punkevní jeskyně nejsou jen o přírodních krásách, ale také o adrenalinových zážitcích. Pro ty, kdo mají rádi výzvy a dobrodružství, je prohlídka jeskyní vzrušujícím způsobem, jak objevovat fascinující svět pod zemí. Bezpečně vybavené trasy vás provedou kolem magických skalních útvarů a podzemních jezírek.

Turistické atrakce v okolí

V okolí Punkevních jeskyní se nachází mnoho dalších turistických zajímavostí, které stojí za návštěvu. Drahanská vrchovina, která obklopuje Moravský kras, nabízí nádherné výhledy a prehistorické naleziště. Blízký Okres Blansko se může pochlubit historickými památkami a hradem Blansko, který je kulturním srdcem regionu.

Reklama

Praktické informace pro návštěvníky

Punkevní jeskyně jsou pohodlně dostupné a nabízejí širokou škálu služeb pro návštěvníky. Vstupenky je možné zakoupit předem, což se doporučuje vzhledem k vysoké návštěvnosti, zejména v letních měsících. Jeskyně jsou přístupné i pro osoby s omezenou pohyblivostí, a to díky pečlivě upraveným trasám a modernímu zázemí.

Celkově vzato, návštěva Punkevních jeskyní představuje fascinující cestu do světa, kde čas jako by se zastavil a příroda na vás dýchá svým tisíciletým kouzlem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu