Pomník Emy Destinnové

V hlubokých lesích Jihočeského kraje, nedaleko malebné obce Stříbřec, se nachází žulový pomník věnovaný jedné z největších českých operních pěvkyň, Emě Destinnové. Toto místo má svou vlastní magii, neboť právě zde, u břehů Nové řeky, ráda trávila svůj volný čas při chytání ryb.

Reklama

Historie a umístění

Pomník stojí na místě, které bylo pro Destinnovou tichou oázou, kam se často uchylovala k relaxaci a meditaci. Ema Destinnová, narozená v roce 1878 v Praze, byla významnou osobností nejen v oblasti opery, ale také jako patriotka a podporovatelka umění. Po návratu z emigrace se usadila v rodinném statku v Jižních Čechách, kde našla klid a inspiraci.

Architektura pomníku

Žulový pomník má jednoduchý, ale přesto velmi důstojný design. Tvůrci se rozhodli pro tradiční českou žulu, která je světlá a odolná vůči povětrnostním podmínkám. Nápis na pomníku připomíná nejen její jméno, ale také její význam pro český národ a kulturu.

Procházky a okolí

Okolní krajina nabízí nádherné možnosti pro pěší turistiku a procházky. Přírodní rezervace Nová řeka, která je vytvořená lidskou rukou, aby ochránila rybník Rožmberk před povodněmi, je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Díky tomu je oblast velmi atraktivní pro milovníky přírody a fotografie.

Jak se sem dostat

Pomník je přístupný především pěšky nebo na kole po značených turistických stezkách, které vedou z obce Stříbřec nebo blízkých vesnic. Nejbližší město, které nabízí ubytování a další turistické služby, je Jindřichův Hradec. Pro ty, kteří by rádi zůstali v těsném okolí, jsou k dispozici různé penziony a venkovské usedlosti, kde lze zažít pravou českou pohostinnost.

Reklama

Návštěva a reflexe

Návštěva tohoto místa nejenže nabízí pohled do života jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň, ale také poskytuje příležitost k zamyšlení a odpočinku. Krása přírody a tiché okolí Emy Destinnové pomníku zanechají nezapomenutelné dojmy a připomínají nám důležitost kultury a přírody v našem životě.

Pomník Emy Destinnové je tak nejen památkou na významnou osobnost, ale také důležitým místem pro každého, kdo hledá klid a inspiraci v srdci jihočeské přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu