Památník Františka Palackého

Reklama

Historie a význam

František Palacký, narozený v Hodslavicích v roce 1798, byl jednou z nejvýznamnějších osobností české historie. Jeho dílo, zejména knihy věnované českým dějinám, pozvedlo národní uvědomění v 19. století. Památník se snaží přiblížit život a dílo tohoto významného historika a politika návštěvníkům všech věkových kategorií.

Expozice a atrakce

V památníku naleznete množství autentických exponátů, které ilustrují Palackého život a dílo. Můžete vidět jeho osobní předměty, staré dokumenty a část původního interiéru jeho domu. Atraktivní je i část věnovaná historii obce Hodslavice, kde se Palacký narodil a kde také prožil svá mladá léta.

Interaktivní prvky

Památník nabízí také moderní multimediální prohlídky, které umožňují návštěvníkům interaktivně prozkoumat nejen život a dílo Františka Palackého, ale i dobu, ve které žil. K dispozici jsou dotykové obrazovky s bohatým obrazovým materiálem a nahrávkami, které přibližují návštěvníkům důležité momenty českých dějin.

Okolí a další zajímavosti

Hodslavice sama o sobě stojí za návštěvu díky svému klidnému venkovskému kouzlu. V blízkosti památníku se nachází krásná příroda Beskyd, která láká turistické nadšence na pěší túry a cyklovýlety. Naplánujte si návštěvu tak, abyste mohli prozkoumat i další historické atrakce v okrese Nový Jičín.

Reklama

Praktické informace

Památník je otevřený celoročně a ideální je si prohlídku zamluvit dopředu. Díky jeho poloze ve výšce 341 metrů nad mořem nabízí návštěvníkům i nádherné výhledy na okolní krajinu. V areálu památníku je k dispozici i malé parkoviště a občerstvení.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu