Památník Antonína Strnadla

Pamětní místo, které vám odhalí život a dílo známého valašského malíře a grafika, se nachází v malebné obci Nový Hrozenkov v okrese Vsetín.

Reklama

Památník Antonína Strnadla

Na památku tohoto umělce byla zřízena expozice, která láká návštěvníky svým autentičností a jedinečností. Muzeum představuje nejen bohatý osobní život Antonína Strnadla, ale také jeho rozsáhlou uměleckou tvorbu, která zahrnuje malby, grafiky i různé kresby.

Expozice

V areálu památníku můžete obdivovat sbírku osobních předmětů, rukopisů a korespondence, která dokládá bohatý vnitřní svět tohoto významného umělce. Díky tomu si mohou návštěvníci lépe představit, jak Antonín Strnadel čerpal inspiraci z přírodní krásy Valašska, jehož krajina hrála velkou roli v jeho tvorbě.

Návštěva a prohlídka

Památník je otevřen celoročně a je snadno dostupný pro turisty i milovníky historie a umění. Prohlídky jsou obvykle vedeny odbornými průvodci, kteří vám rádi zodpoví jakékoliv dotazy a poskytnou hlubší vhled do života a tvorby Antonína Strnadla.

Další zajímavosti:

Reklama
  • Památník se nachází v nadmořské výšce 453 m n.m.
  • Obklopen je krásnými Beskydami, což činí z návštěvy nejen kulturní, ale i přírodní zážitek.
  • V blízkosti můžete najít další turistické zajímavosti a příležitosti k procházkám a výletům.

Obec Nový Hrozenkov sama o sobě nabízí různé aktivity a atrakce, což dělá z návštěvy Památníku Antonína Strnadla ideální zastávku na vašem putování po krásách Zlínského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu