Outdoor centrum Helfštýn

Blízko malebného hradu Helfštýn, v srdci Olomouckého kraje, se nachází jedinečné outdoor centrum. Tato destinace přináší úžasnou kombinaci kulturních a sportovních zážitků, čímž láká návštěvníky všech věkových kategorií.

Reklama

Aktivity a atrakce

Outdoor centrum Helfštýn nabízí nespočet možností pro aktivní trávení volného času. Můžete si vyzkoušet lezení na horolezeckých stěnách, které jsou navrženy jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lezce. Pro milovníky adrenalinu je k dispozici zip-line, která vede přes údolí s krásným výhledem na hrad Helfštýn.

Dětský ráj a přírodní krásy

Rodiny s dětmi zde najdou mnoho hravých aktivit. K dispozici je dětské hřiště s různými prolézačkami a skákacími hrady. Kromě toho si můžete vychutnat procházky v okolních lesích a objevovat přírodní stezky, které jsou ideální pro pěší turistiku nebo cyklistické výlety.

Kultura a historie

Pouhých pár kroků od outdoor centra se nachází historický hrad Helfštýn, který nabízí možnost prohlédnout si fascinující expozice a účastnit se různých kulturních akcí. Hrad je známý svou rozsáhlou historií sahající až do 13. století a je jedním z největších hradních komplexů v České republice.

Výjimečné události a workshopy

Hrad Helfštýn pořádá po celý rok různé kulturní akce, včetně šermířských vystoupení a koncertů. Outdoor centrum také často pořádá workshopy zaměřené na řemesla, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet tradiční techniky kovářství a keramiku.

Reklama

Ubytování a služby

V blízkosti outdoor centra nabízí různé možnosti ubytování od kempování až po komfortní penziony. Restaurace a občerstvení v okolí nabízejí bohatý výběr místní i mezinárodní kuchyně, což umožňuje každému najít něco dle své chuti.

Doprava a přístupnost

Místo je snadno dostupné osobním autem i veřejnou dopravou. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem, je zde dostatek parkovacích míst. Autobusové spojení z nedalekého města Přerov zajišťuje pohodlný přístup pro ty, kteří chtějí využívat hromadnou dopravu.

Navštívit Outdoor centrum Helfštýn je skvělou příležitostí pro všechny, kteří hledají dobrodružství, zábavu a kulturní zážitek na jednom místě.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu