Ostravské muzeum

Ostravské muzeum se nachází na Masarykově náměstí v srdci města Ostravy, které je kulturním centrem Moravskoslezského kraje. Muzeum nabízí návštěvníkům bohatý zážitek prostřednictvím svých stálých expozic zaměřených na historii, kulturu a přírodní vědy. Prostředí je ideální pro rodiny s dětmi, studenty i turisty, kteří chtějí lépe poznat historii a tradice regionu.

Reklama

Historické expozice

Jádrem muzejních expozic je sbírka, která návštěvníky provádí historií Ostravy od jejích počátků až po současnost. Najdete zde místní archeologické nálezy i rekonstrukce středověkých artefaktů. Zvláštní pozornost je věnována průmyslovému dědictví města, které bylo historicky známo svou těžbou uhlí a výrobou oceli.

Kultura a umění

Vedle historických sbírek se muzeum chlubí také rozsáhlou kolekcí umění, včetně malby, sochařství a užitého umění. Expozice se pravidelně mění, takže návštěvníci mají vždy možnost objevovat nové aspekty místní i národní kulturní scény. Mezi nejcennější artefakty patří díla významných českých umělců 19. a 20. století.

Přírodní vědy

Milovníci přírody si přijdou na své v sekci věnované přírodním vědám. Exponáty zahrnují bohaté geologické sbírky, vzácné minerály i fosilie. Muzeum také nabízí výstavu živého světa, kde se návštěvníci mohou seznámit s flórou a faunou Moravskoslezského kraje.

Interaktivní výstavy

Muzeum je také vybaveno moderními interaktivními výstavami, které jsou vhodné zejména pro mladší návštěvníky. Díky technologickým inovacím si zde můžete vyzkoušet například virtuální realitu nebo interaktivní obrazovky, kde si můžete prohlédnout staré mapy a plány města.

Reklama

Praktické informace

Pro ty, kteří plánují návštěvu, je muzeum snadno dostupné městskou hromadnou dopravou a nabízí také bezbariérový přístup. V okolí naleznete řadu kaváren a restaurací, kde si můžete odpočinout po prohlídce. Muzeum je otevřeno celoročně, a to i během víkendů a svátků, což jej činí ideálním cílem pro víkendové výlety.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu