Muzeum jihovýchodní Moravy – Baťův institut Zlín

Muzeum jihovýchodní Moravy se pyšní svou dlouhou a bohatou historií. Původně bylo umístěno v zámku a dnes sídlí v moderním Baťově institutu na Vavrečkově ulici, který představuje architektonický skvost inspirovaný funkcionalistickým stylem. Toto muzeum nabízí návštěvníkům pohled na kulturní a historické dědictví regionu a je jedním z nejvíce navštěvovaných muzeí v Zlínském kraji.

Reklama

Historie muzea

Známé pro svou původní lokalizaci v historickém zámku, muzeum bylo přestěhováno do nových, moderněji vybavených prostor v Baťově institutu, který je součástí revitalizace průmyslové zóny ve Zlíně. Tento krok umožnil širší spektrum výstav a kulturních aktivit, které přitahují návštěvníky nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

Expozice a sbírky

Muzeum se může pochlubit rozsáhlými sbírkami, které zahrnují oblast archeologie, etnografie, přírodních věd, ale také bohatou sbírku výtvarného umění. Speciální pozornost je věnována odkazu Tomáše Bati a jeho vlivu na rozvoj Zlína a celého regionu.

Kulturní a vzdělávací aktivity

Baťův institut není jen místem, kde si můžete prohlédnout unikátní exponáty, ale také centrem kulturního dění. Pravidelně se zde konají tematické výstavy, workshopy, přednášky a vzdělávací programy. Tyto aktivity jsou určeny pro návštěvníky všech věkových kategorií a přispívají k lepšímu poznávání a pochopení regionálních dějin a kultur.

Praktické informace

Muzeum je snadno dostupné nejen pro pěší návštěvníky, ale i pro ty, kteří přijíždějí autem či veřejnou dopravou. Díky své poloze ve Zlíně, městě s bohatým průmyslovým dědictvím, mohou návštěvníci snadno spojit prohlídku muzea s dalšími atrakcemi, které město nabízí. Na adrese Vavrečkova 7040 návštěvníci najdou dobře značený vstup a příjemné návštěvnické zázemí.

Reklama

Otevírací doba a vstupné

Muzeum je otevřeno celoročně, s výjimkou některých státních svátků. Otevírací doba se může lišit v závislosti na sezóně, proto je doporučeno ověřit si aktuální informace před návštěvou. Vstupné je rozumné a nabízí různé typy slev pro děti, studenty, seniory a skupiny.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu