Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě je skutečnou dominantou města. Nachází se v srdci Zlínského kraje, konkrétně v okrese Uherské Hradiště. Toto muzeum je zasvěceno jedné z nejvýznamnějších osobností české historie – Janu Amosi Komenskému, jehož vzdělávací metody a filozofie ovlivnily celý svět.

Reklama

Historie a expozice

Muzeum je umístěno v historické budově, která sama o sobě představuje architektonický skvost. V unikátních expozicích se návštěvníci mohou seznámit nejen s životem a dílem Jana Amose Komenského, ale také s širším kulturním a historickým kontextem doby, ve které žil. Kromě stálých expozic muzeum nabízí také tematické výstavy a interaktivní programy pro děti i dospělé.

Co můžete vidět

Expozice muzea zahrnuje:

  • Osobní předměty Jana Amose Komenského
  • Kopie a originály jeho významných děl
  • Interaktivní vzdělávací programy pro školní skupiny
  • Historické dokumenty a artefakty z období 16. a 17. století

Zajímavosti a aktivity

Muzeum pravidelně pořádá různé kulturní akce, přednášky a semináře. Tyto akce jsou zaměřeny jak na odbornou veřejnost, tak i na širokou veřejnost, a nabízejí hlubší vhled do života a díla Komenského a jeho vlivu na současné vzdělávání. Každoročně se zde koná i “Komenského den”, během kterého je muzeum otevřeno veřejnosti zdarma a nabízí speciální doprovodný program.

Aktivity pro rodiny a děti

Muzeum je ideálním místem pro rodinný výlet. Děti si zde mohou v interaktivních expozicích vyzkoušet, jaké to bylo učit se podle Komenského metod. Připraveny jsou také různé dílny, kde si děti mohou vyrobit vlastní suvenýr nebo se zapojit do tvořivých aktivit.

Reklama

Navštivte Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a objevte výjimečnou historii, která formovala nejen českou vzdělanost, ale měla vliv i na mezinárodní úrovni.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu